Koeman ostrzegał De Jonga przed transferem do Barcelony

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Pomocnik Barcelony Frenkie de Jong przyznał, że przed podjęciem decyzji o przejściu do Barcelony rozmawiał z Ronaldem Koeman, który wówczas był selekcjonerem reprezentacji Holandii. Szkoleniowiec przestrzegał przed Barceloną utalentowanego pomocnika, który rok temu przeniósł się do katalońskiego klubu za 86 milionów euro z Ajaksu Amsterdam.

Czytaj dalej…

– Rozmawiałem z nim i był bardzo pozytywnie nastawiony do Barcelony jako klubu, a także do Barcelony jako miasta. Więc to, co mi powiedział, niemal wszystko było pozytywne. Wyjaśnił mi jednak, że muszę być ostrożny, że nie powinienem chodzić zbyt często do restauracji ani zbyt dużo jeść, ponieważ życie w Barcelonie jest bardzo dobre i czasami czujesz się tak, jak byś był na wakacjach przez cały rok. Powiedział mi tylko: “Uważaj z tym, a wszystko inne ułoży się dobrze”. Ostatecznie najważniejsza jest piłka nożna – powiedział De Jong w wywiadzie udzielonym internetowej stronie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Obaj spotkali się w stolicy Katalonii latem tego roku, gdy Ronald Koeman zastąpił na stanowisku trenera Barcelony Quique Setiena. De Jong jest bardzo zadowolony ze współpracy ze szkoleniowcem.

– Myślę, że komunikacja między nami, między trenerem a mną, jest naprawdę dobra. Mówi mi dokładnie to, czego oczekuje ode mnie na tej pozycji. Wszystko jest naprawdę jasne. Kiedy mówi, słuchasz go, ponieważ ma duży autorytet, czy moc. Trudno to wyjaśnić. Oczywiście ma dużą wiedzę na temat piłki nożnej, ponieważ uważam, że rozumie tę grę i był wcześniej świetnym zawodnikiem. Więc jeżeli próbuje cię czegoś nauczyć, to słuchasz – mówił holenderski pomocnik.

Piłkarz przyznaje również, że bardzo dobrze czuję się w Barcelonie, gdzie brakuje mu tylko rodziny i przyjaciół, którzy zostali w Holandii.

– W Barcelonie żyje się naprawdę komfortowo. Jest naprawdę dobrze, bo klimat jest bardzo fajny, lepszy niż w Holandii. Mamy plażę, mamy góry, a ludzie są dla mnie bardzo bili. Bardzo podoba mi się życie w Barcelonie. Najbardziej mi brakuje mojej rodziny i przyjaciół. To chyba najtrudniejsze. Sam kraj i Barcelona jako miasto są niesamowite – kontynuował.

Od czasu dołączenia do Barcelony, De Jong rozegrał w jej barwach 48 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego 5 asyst

Komentarze