Gattuso wrócił do trenerki. Czas na odrodzenie Valencii

Gennaro Gattuso
Pressfocus Na zdjęciu: Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso został oficjalnie zaprezentowany przez Valencię. Włoch odpoczywał od trenerki, ale nie mógł odmówić ekipie z La Liga. Nietoperze od kilku sezonów grają przeciętny futbol, dlatego zarząd podjął decyzję o zmianie szkoleniowca.

  • Gennaro Gattuso nowym trenerem Valencii
  • Włoch podpisał dwuletni kontrakt
  • Celami na sezon 2022/23 jest walka o miejsce w czołówce i jak najlepszy wynik w Pucharze Króla

Gattuso rozpoczyna przygodę w Hiszpanii

Valencia oficjalnie poinformowała, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Gennaro Gattuso. Włoch zakończył dwuletnią przygodę w Napoli dokładnie rok temu. Później związał się z Fiorentiną, ale odmienne stanowiska działaczy Violi zmusiły 44-latka do niespodziewanego zerwania kontraktu.

Przez ostatnie miesiące negocjował z kilkoma klubami i ostatecznie dogadał się z Nietoperzami. Dla zespołu z La Liga to ważny moment, bo od dłuższego czasu jest tylko średniakiem w całej stawce. Brak udziału w europejskich pucharach odbił się na budżecie, a przecież Valencia to klub z niezwykle bogatą historią.

– “Valencia osiągnęła porozumienie z Gennaro Gattuso, który zostanie trenerem pierwszego zespołu na kolejne dwa sezony, czyli do 30 czerwca 2024 r.” – brzmi oficjalny komunikat Valencii.

Gattuso podczas pracy w Neapolu miewał lepsze i gorsze momenty. Klub rozstał się z nim przez słabą końcówkę poprzedniego sezonu. Wówczas Azzurri dali się pokonać w ostatniej kolejce, co nie pozwoliło im awansować do żadnych rozgrywek europejskich.

Dla legendy włoskiej piłki to trzeci sprawdzian poza granicami kraju. Wcześniej miał epizody w FC Sion oraz OFI Kreta. Dlatego też, przejście do Valencii będzie pierwszym tak poważnym testem w karierze trenerskiej 44-latka.

Czytaj więcej: Olkiewicz w środę #15 Trener, czyli najtrudniejszy spośród zawodów piłkarskich

Komentarze