Problemy nie oszczędzają Barcelony. Kontuzje dwóch podstawowych zawodników

Ansu Fati
PressFocus Na zdjęciu: Ansu Fati

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki La Liga z Celtą Vigo FC Barcelona roztrwoniła trzybramkową przewagę i zapisała na swoje konto tylko jeden punkt. To jednak niejedyna zła wiadomość dla kibiców Dumy Katalonii. Kontuzji w tym meczu nabawili się bowiem Ansu Fati i Eric Garcia.

• FC Barcelona zremisowała 3:3 w sobotnim wyjazdowym meczu La Liga z Celtą Vigo
  • Kontuzji w tym meczu nabawiło się dwóch podstawowych zawodników drużyny – Ansu Fati i Eric Garcia
  • Obaj zawodnicy przejdą wkrótce szczegółowe badania, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak poważne są to urazy

Ansu Fati i Eric Garcia z kontuzjami

Spotkanie na Estadio de Balaidos świetnie ułożyło się dla Barcelony, która po pierwszej połowie pewnie prowadziła 3:0. Na listę strzelców wpisywali się Ansu Fati, Sergio Busquets i Memphis Depay. O występie w drugiej połowie piłkarze Dumy Katalonii będą chcieli jednak jak najszybciej zapomnieć. Pozwolili bowiem rywalom na odrobienie strat i mecz zakończył się remisem 3:3. W drugiej odsłonie meczu na murawie zabrakło już jednak Fatiego i Erika Garcii, a powodem były urazy odniesione w trakcie pierwszej połowy.

Kataloński klub opublikował już oficjalny komunikat w sprawie obu zawodników. Ansu Fati doznał kontuzji ścięgna podkolanowego, natomiast Eric Garcia nabawił się urazu mięśnia prawej nogi. Na razie nie wiadomo jak poważne są to kontuzje. Odpowiedź na to pytanie powinny dać wyniki szczegółowych badań, które piłkarze przejdą jeszcze w niedzielę.

Fati pod koniec września wrócił na boisko po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Do tej pory zdążył wystąpić w ośmiu spotkaniach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich cztery bramki.

Z kolei Eric Garcia, który do drużyny dołączył przed obecnym sezonie, wystąpił w 12 spotkaniach.