Celta – FC Barcelona: emocje do samego końca, niesamowita pogoń

Memphis Depay
PressFocus Na zdjęciu: Memphis Depay

W spotkaniu La Liga Celta Vigo zremisowała z Barceloną 3:3 (0:3). Katalończycy prowadzili już trzema golami, ale gospodarze nie rezygnowali z zanotowania korzystnego dla siebie wyniku. Finalnie udało im się zdobyć jedno oczko dzięki bramce z doliczonego czasu gry. Bohaterem Celty okazał się Iago Aspas.

• Drużynę z Camp Nou poprowadził w sobotnim spotkaniu Sergi Barjuan
  • Po przerwie na spotkania reprezentacji obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Xavi
  • Katalończycy prowadzili w pewnym momencie 3:0, ale rywale zdołali odpowiedzieć i zdobyć jeden punkt

Sześć bramek w sobotnim spotkaniu La Liga

Celta Vigo musiała odrabiać straty w potyczce przeciwko Barcelonie od piątej minuty. Ansu Fati nic sobie nie zrobił z obecności Hugo Mallo i celnie przymierzył w kierunku dalszego słupka.

Po kwadransie było 2:0 dla Katalończyków. Gavi wycofał przed pole karne, piłkę przejął Sergio Busquets, który popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem obok słupka. Golkiper Celty Vigo próbował interweniować, ale nie był w stanie sięgnąć piłki.

Goście nie mieli jednak zamiaru się zatrzymywać. Po pół godzinie gry na 3:0 podwyższył Memphis Depay. Jordi Alba celnie dośrodkował z lewej flanki, a Holender z bliska zdobył trzeciego gola dla Katalończyków.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli grać o wiele lepiej. W 51. minucie Javier Galan mocno uderzył na bramkę Katalończyków. Golkiper gości poradził sobie co prawda z jego strzałem, ale skuteczną dobitką popisał się Aspas. W 69. minucie gola na 2:3 zdobył Nolito. Radość piłkarza Celty Vigo nie trwała jednak długo. To trafienie nie zostało uznane, ponieważ sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

Gracz gospodarzy niedługo potem dopiął swego. Emanuel Cervi precyzyjnie dośrodkował w pole karne Katalończyków, a Nolito pięknie główkował obok bramkarza Barcelony.

Kiedy wydawało się, że goście pokonają rywali z Vigo, w doliczonym czasie gry gola na wagę jednego oczka zdobył Aspas. Napastnik Celty skorzystał z podania od Galana i celnie uderzył obok bramkarza ekipy z Camp Nou. Katalończycy prowadzili 3:0, ale nie zdołali wywieźć z Vigo kompletu oczek.