Espanyol oburzony odwieszeniem zawieszenia Lewandowskiego

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski będzie mógł zagrać w sobotnim meczu 15. kolejki La Liga z Espanyolem. Sternicy klubu z Estadi Cornella-El Prat skrytykowali decyzję madryckiego sądu o odwieszeniu zawieszenia polskiego napastnika.

  • Robert Lewandowski będzie mógł zagrać w meczu derbowym
  • Espanyol opublikował oświadczenie w sprawie
  • Zdecydowanie klub z Estadi Cornellà-El Prat jest rozczarowany decyzją madryckiego sądu

Espanyol nie pogodzony z decyzją ws. Lewandowskiego

Robert Lewandowski to zdecydowanie kluczowa postać ofensywy FC Barcelony. Reprezentant Polski będzie mógł zagrać w pierwszym spotkaniu Katalończyków po mundialowej przerwie. Espanyol opublikował specjalne oświadczenie w sprawie.

Oświadczenie Espanyolu

“Jako strona zaangażowana pośrednio mogliśmy uzyskać dostęp do orzeczenia dopiero po zwróceniu się o nie do różnych organów, a nie dlatego, że zostało nam ono przekazane, jak stanowią przepisy proceduralne” – brzmi przesłanie Espanyolu.

“Uważamy, że przesłanki do uzasadnienia nakazu nie są spełnione, ponieważ dyskwalifikacja Lewandowskiego jest poparta dwoma różnymi typami, trzema zarządzeniami administracyjnymi i aktem arbitrażowym z domniemaniem pewności” – czytamy dalej.

“Espanyol rozumie, że to nie fair, biorąc pod uwagę precedensy z innymi klubami. W całym sezonie w naszym klubie zdarzały się podobne sytuacje, w których apelowano o usunięcie zawodników i w żadnym przypadku nie skutkowało to powołaniem odpowiedniej komisji w ciągu tygodnia w celu zbadania stawianych przez klub zarzutów” – brzmi wiadomość.

“Analizujemy fakty i będziemy bronić naszych interesów wszelkimi dostępnymi środkami. Pomimo tej niesprawiedliwości i tej bezprecedensowej decyzji, nasz zespół zagra w meczu na 110%, aby uzasadnić zaufanie naszych fanów” – podsumowano w komunikacie.

Czytaj więcej: Kara zawieszona, Lewandowski zagra w derbach

Komentarze