Elche oddaliło się od strefy spadkowej

Piłkarze Elche
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Elche

Elche rozegrało dobry mecz z Celtą Vigo i zasłużenie wygrało 1:0 w pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki La Ligi. Dzięki temu oddaliło się od strefy spadkowej na sześć punktów, chociaż nie wszystkie zespoły zaprezentowały swoje umiejętności.

Premierowy sukces na własnym boisku

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na Estadio Manuel Martínez Valero, była fatalna. Obie drużyny oddały łącznie trzy strzały, ale ani jeden nie okazał się celny. W drugiej odsłonie działo się więcej. Elche podkręciło tempo i już cztery minuty po wznowieniu gry wygrywało 1:0. Fidel podał do Dario Benedetto, który znalazł się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze. Argentyńczyk pewnie wykończył sytuację. Celta Vigo nie zdołała uniknąć porażki. Tym samym gospodarze wygrali pierwszy mecz w tym sezonie na własnym obiekcie.