Dembele może otrzymać miliony euro w 2023 roku

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele latem tego roku przedłużył kontrakt z FC Barceloną. Tymczasem do mediów wyciekła informacja na temat warunków porozumienia Francuza z Katalończykami. Dokładne wieści w tej sprawie ujawniło L’Equipe.

  • Ousmane Dembele po długich negocjacjach zdecydował się na parafowanie nowej umowy z Barceloną
  • L’Equipe ujawnił szczegóły na temat porozumienia Francuza z Katalończykami
  • Zawodnik może zarobić krocie latem przyszłego roku

Nieszablonowe porozumienie między Barceloną a Xavim

Ousmane Dembele związał swoją przyszłość z FC Barceloną umową do końca czerwca 2024 roku. Jeśli natomiast takie się potoczy los piłkarza, że zmieni pracodawcę w przyszłym roku, to chętny na pozyskanie reprezentanta Francji musi się liczyć z wydatkiem 50 milionów euro. Tyle wynosi klauzula odstępnego wpisania w kontrakcie zawodnika.

Ciekawe jest natomiast, że za przedłużenie umowy z Katalończykami zawodnik nie otrzymał żadnego bonusu. W każdym razie w przypadku aktywowania klauzuli odstępnego w 2023 roku Dembele i jego agenci otrzymają 50 procent tej sumy, informuje L’Equipe. Jednocześnie wszystkie strony będą miały do podziału 25 milionów euro.

Zobacz także:

Należy zauważyć, że Barca poszła na takie porozumienie, aby nie obciążać swojego budżetu. Tym samym Katalończycy chcieli za wszelką cenę uniknąć potencjalnych problemów finansowych.

W tym sezonie Dembele imponuje formą. 25-latek wystąpił jak na razie w ośmiu spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i cztery asysty.

Czytaj więcej: Xavi skreślił jednego z weteranów FC Barcelony

Komentarze