Sergio Busquets wskazał kandydata na swojego następcę w FC Barcelonie

FC Barcelona wciąż usilnie poszukuje następcy Sergio Busquetsa, który latem rozstanie się z klubem. Defensywny pomocnik w rozmowie z Mundo Deportivo wskazał, kto jego zdaniem pasowałby do profilu Barcy.

Sergio Busquets
Imago/Felipe Mondino Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • Barca musi latem zdecydować, który zawodnik zastąpi Sergio Busquetsa w FC Barcelonie w przyszłym sezonie
  • Weteran podjął decyzję o odejściu, a w kadrze brakuje dla niego jakościowego zmiennika
  • Zdaniem Hiszpana, najbardziej do DNA Barcelony pasują Rodri i Martin Zubimendi

Busquets postawiłby na Martina Zubimendiego

Odejście Sergio Busquetsa spowoduje ogromną wyrwę w kadrze FC Barcelony. W klubie nie ma zawodnika o jego charakterystyce, dlatego mistrz Hiszpanii musi udać się na zakupy. Duma Katalonii ma kilku kandydatów do roli następcy Hiszpana, jednak nie podjęła jeszcze decyzji, którego z nich postara się sprowadzić.

Weteran w rozmowie z Mundo Deportivo wskazał, kto mógłby zostać jego następcą w barwach Blaugrany. Busquetsa wymienił w tym kontekście Rodriego i Martina Zubimendiego. 

– Wiem że dużo mówi się o różnych zawodnikach, a w szczególności Rodrim i Zubimendim. To bardzo dobrzy gracze i prawdopodobnie najbardziej pasujący do DNA Barcelony. Oni grają jednak w innych klubach i do nich należy ich przyszłość. Moim pierwszym wyborem byłby jednak Rodri– stwierdził defensywny pomocnik.

Xavi marzy o transferze Martina Zubimendiego, jednak operacja będzie skomplikowana z uwagi na wysoką klauzulę odstępnego gracza Realu Sociedad. Wynosi ona 60 milionów euro. Dla Barcy jest to kwota na ten moment nieosiągalna.

Sprawdź również: Barcelona dołączy do wyścigu po gwiazdę Sportingu?

Komentarze