De Jong: nigdy nie chciałem rozstać się z Barceloną

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Frenkie de Jong latem był przez długi czas łączony z różnymi klubami. Reprezentant Holandii był wręcz wypychany przez sterników FC Barcelony. Zawodnik w końcu przerwał zmowę milczenia i wypowiedział się na ten temat.

  • Frenkie de Jong opowiedział o planach FC Barcelony związanych ze sprzedażą zawodnika
  • Holender przekonywał, że nie chciał zmienić pracodawcy
  • Aktualna umowa zawodnika obowiązuje do 2026 roku

De Jong przemówił o planach Barcy

Frenkie de Jong trafił do FC Barcelony latem 2019 roku z Ajaxu. Zawodnik kosztował klub z Camp Nou ponad 80 milionów euro. Holender postanowił po raz pierwszy publicznie opowiedzieć o tym, jak bardzo Katalończycy chcieli go sprzedać.

– Nigdy nie chciałem rozstać się z Barceloną. Dlatego przez całe lato byłam absolutnie spokojny w tej kwestii – mówił de Jong cytowany przez Mundo Deportivo.

– Nie mogę wchodzić w szczegóły. Wiesz… Klub ma swoje cele i ja też. Czasami są przeciwne. W każdym razie wszystko dobrze się skończyło – kontynuował pomocnik.

Zobacz także:

De Jong mówił też o tym, że nie gra w wyjściowym składzie Barcelony.

Kiedy gram mniej, oczywiście to czuję. Nie chodzi o technikę, bo wciąż wiesz, jak grać w piłkę nożną. Tu chodzi bardziej o fizykę – przyznał Holender.

W trakcie trwającego sezonu de Jong wystąpił w ośmiu meczach, notując w nich jedno trafienie. 25-latek ma umowę ważną z klubem z Camp Nou do końca czerwca 2026 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 60 milionów euro.

Czytaj więcej: Depay głodny gry i z niedosytem. “Dwa występy to zdecydowanie za mało

Komentarze