Popis Benzemy, Real wywarł presję na Atletico

Karim Benzema
PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema

W pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki La Liga Athletic Bilbao zremisowało z Eibarem 1:1. Następnie Królewscy wywieźli trzy punkty z Estadio Balaidos (3:1), a dwa gole i asystę zanotował Karim Benzema. W ostatnim meczu dnia Real Valladolid zremisował z Sevillą 1:1.

Błąd na wagę kompletu punktów

W mecz doskonale weszli piłkarze Athletic Bilbao, ponieważ już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Potężnym strzałem z woleja popisał się Berchiche, który nie dał szans bramkarzowi. Chwilę później błąd popełnił jednak Lopez i w konsekwencji Kike Garcia doprowadził do wyrównania. Gospodarze mimo licznych ataków nie zdołali ponownie objąć prowadzenia, dlatego spotkanie zakończyło się remisem.

Pełna relacja z meczu >

Kroos i Benzema kluczem do sukcesu

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo (3:1). Przed przerwą dwa gole zanotował Karim Benzema, a przy obu asysty zaliczył Toni Kroos. Na te trafienia odpowiedział Brais Mendes po uderzeniu głową, ale w samej końcówce spotkania wynik ustalił Marco Asensio. Los Blancos zdobył trzy punkty przed wyjazdem na zgrupowania i wywarł presję na Atletico i Barcelonie, które swoje spotkania rozegrają dopiero w niedzielę.

Huesca zaprzepaściła swoją szansę

Piłkarze SC Huesca mieli szansę zainkasować w sobotę trzy punkty i wydostać się ze strefy spadkowej La Liga. Nie wykorzystali jednak swojej przewagi i bezbramkowo zremisowali z Osasuną.

Bramkarz Sevilli bohaterem

Real Valladolid zremisował 1:1 z Sevillą w spotkaniu 28. kolejki La Liga. Podopieczni Julena Lopeteguiego punkt wywalczyli w czwartej minucie doliczonego czasu rywalizacji.