Cancelo: kiedy dzwoni do ciebie Barcelona, musisz do niej iść

Joao Cancelo trafił latem do FC Barcelony w ramach wypożyczenia. Portugalczyk nie ukrywa, że marzy o definitywnej przeprowadzce na Camp Nou. Zamierza do tego dążyć.

Joao Cancelo
Obserwuj nas w
fot. Imago/Bagu Blanco Na zdjęciu: Joao Cancelo
  • Joao Cancelo tego lata trafił do FC Barcelony
  • Manchester City zgodził się na wypożyczenie z opcją wykupu
  • Portugalczyk wierzy, że na stałe przeniesie się do Blaugrany

Cancelo zamierza walczyć o swoje

FC Barcelona bardzo długo pracowała latem nad transferem Joao Cancelo. O Portugalczyku marzył Xavi Hernandez, który chciał mieć w swoich szeregach defensora o tak wysokich umiejętnościach w grze do przodu. Manchester City zgodził się na wypożyczenie z opcją wykupu.

Cancelo błyszczy na Camp Nou od pierwszego występu. Nad jego grą rozpływają się kibice, którzy uważają, że ten transfer może być dla drużyny kluczowy w kontekście osiągania dobrych wyników. Reprezentant Portugalii nie ukrywa, że Duma Katalonii to dla niego specjalny klub, do którego zawsze chciał trafić.

– Moja rodzina wie, że wymarzonym klubem była dla mnie Barcelona. Ten ruch był ryzykowany, ale chciałem trafić tylko tam. Moje życie polega na podejmowaniu ryzyka. Zawsze będę wdzięczny Manchesterowi City. Kiedy dzwoni do ciebie Barcelona, musisz do niej iść.

– Pozostanie w klubie zależy od Barcelony oraz moich występów. Jeśli dobrze się spisujesz, klub na ogół chce, abyś został. Jeśli nie, zapomnij o tym. Priorytetem są dobre występy, trofea i przywrócenie Barcelony na należyte miejsce. Wtedy zobaczymy czy uda się zostać, czy nie – mówi Portugalczyk.

Zobacz również: Bellingham znów ratuje Real. “Nie spodziewałem się takiego początku”

Komentarze