Betis – Getafe: Los Verdiblancos upolowali kolejne punkty

Piłkarze Realu Betis

Real Betis pokonał 2:0 Getafe w meczu siódmej kolejki La Liga. Los Verdiblancos odnieśli jednocześnie trzecie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wskoczyli na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Betis zbliżył się do czołówki

Real Betis przystępował do starcia z drużyną Michela, chcąc odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie. Getafe miało natomiast nadzieje na zakończenie fatalne serii kolejnych porażek.

W pierwszych trzech kwadransach gry padł tylko jeden gol na Estadio Benito Villamarin. W roli głównej wystąpił Willian Jose. Brazylijczyk zamienił na gola świetną indywidualną akcję Nabila Fekira w 14. minucie. Gospodarze jednym golem nie chcieli się jednak zadowolić, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. W każdym razie do przerwy ta sztuka się nie udała.

Po zmianie stron Betis dołożył jeszcze jednego gola. Ponownie w roli głównej wystąpił Willian Jose. Tym razem 29-latek wykorzystał błąd defensywy rywali w 55. minucie. Chociaż goście mieli okazje na gola, to nie potrafili ich wykorzystać i ostatecznie Andaluzyjczycy wygrali 2:0. Betis dzięki niedzielnej wygranej zrównał się punktami z FC Barceloną, tracac do pierwszego Realu Madryt pięć oczek.

Podopieczni Manuela Pellegriniego w następnej kolejce ligowej zmierzą się na wyjeździe z Villarreal. Tymczasem Getafe przed własną publicznością zagra z Realem Sociedad San Sebastian.