Barcelona znów ma kłopoty. Dotkliwa kara finansowa

Kolejne kłopoty w FC Barcelonie. Według informacji przekazywanych przez Jakuba Kręcidło na klub nałożono dotkliwą karę finansową za nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych.

Joan Laporta, prezes FC Barcelony
PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta, prezes FC Barcelony
  • FC Barcelona mierzy się ze sporymi problemami finansowymi
  • Klub próbuje przeróżnych rozwiązań, aby poprawić swoją sytuację
  • Urząd Skarbowy nałożył na Dumę Katalonii dotkliwą karę finansową

Kłopotów finansowych Barcelony ciąg dalszy. Dotkliwa kara za niezgodności w podatkach

Joan Laporta, aktualny prezes FC Barcelony, od samego początku swojej kadencji musi się mierzyć z wieloma problemami. Szczególnej uwagi wymagają od niego klubowe finanse, które nie są w najlepszym stanie.

Pomimo tych problemów Duma Katalonii przeprowadziła latem spektakularne transfery, uruchamiając tzw. dźwignie. Jednak wiele wskazuje na to, że w przyszłym okienku klub będzie musiał poszukać oszczędności. Sytuacji z pewnością nie poprawia nałożona na Barcę kara przez tamtejszy urząd skarbowy. Dopatrzono się nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych.

– W Barcelonie, jak zwykle kolorowo. Urząd skarbowy uznał Barçę winną nieprawidłowości przy rozliczaniu podatków (odszkodowania dla Ardy i Songa, wynajmowanie czarterów dla piłkarzy, umowa z samochodami Audi) i nałożył na klub karę w wysokości 15,7 miliona euro – przekazał za pośrednictwem Twittera Jakub Kręcidło ze stacji Canal + Sport.

Zobacz także: Kosmiczne plany transferowe Realu Madryt. Perez chce kolejnego Galacticos

Komentarze