Barcelona wybrała następcę Koemana. Legenda wróci na Camp Nou!

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Hiszpańskie media informują, że Barcelona wybrała następcę Ronalda Koemana. Na Camp Nou wróci Xavi. Klub uzgodnił z nim już nawet warunki osobiste.

  • Wiele wskazuje na to, że poszukiwania następcy Ronalda Koemana nie trwały długo
  • Hiszpańskie media są zgodne, że Barcelonę poprowadzi jej były zawodnik
  • Na Camp Nou wrócić ma Xavi Hernandez

Wielki powrót stanie się faktem

Podczas czwartkowej nocy spełniło się marzenie niejednego kibica Barcelony. Kataloński klub poinformował bowiem, że funkcję pierwszego trenera przestaje pełnić Ronald Koeman. Holender wygrał z drużyną Puchar Króla, ale całościowo jego kadencja okazała się być pomyłką. O rozstaniu z nim przesądziła środowa porażka 0:1 z Rayo Vallecano.

Po odejściu Koemana w mediach zaczęły pojawiać się nazwiska potencjalnych następców Holendra. Najpoważniejszym kandydatem od początku był jednak Xavi Hernandez, czyli legenda Blaugrany. Hiszpan od lipca 2019 roku pracuje w katarskim klubie Al-Sadd. Nie ukrywa on jednak, że jego marzeniem jest być szkoleniowcem na Camp Nou. Niewykluczone, że wkrótce tak będzie.

Kataloński Sport informuje, że Barcelona osiągnęła osobiste porozumienie z Xavim. Ustalono nawet kwestię jego sztabu. Znaleźć w nim mają się Oscar Hernández, Sergio Alegre i Ivan Torres. Z tym osobami 41-latek współpracuje w Al-Sadd. Klub ten za wykupienie kontraktu Xaviego otrzymać ma milion euro.

Kto poprowadzi Barcelonę do czasu oficjalnego komunikatu?

Kiedy Xavi mógłby poprowadzić Barcelonę? Ma to nastąpić dopiero po listopadowej przerwie reprezentacyjnej. Drużyna potrzebuje jednak szkoleniowca w tej chwili. Joan Laporta według RAC1, zdecydował, że tymczasowym trenerem będzie Albert Capellas. Ostatnio był on koordynatorem futbolu młodzieżowego w Barcelonie.

Czytaj także: Ronald Koeman zwolniony. FC Barcelona podała oficjalny komunikat

Komentarze