Barcelona poświęci De Jonga dla Sterlinga

Frankie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frankie de Jong

FC Barcelona od dłuższego czasu myśli o sprowadzeniu na Camp Nou Raheema Sterlinga. Żeby jednak zakontraktować wicemistrza Europy, włodarze Dumy Katalonii zmuszeni będą poświęcić jednego z podstawowych zawodników. Zdaniem “The Sun” tym kimś może być Frankie De Jong.

  • FC Barcelona zimą spróbuje ściągnąć Raheema Sterlinga
  • Wielkim fanem angielskiego skrzydłowego jest Xavi
  • Aby ściągnąć Anglika, Duma Katalonii prawdopodobnie będzie musiała się pozbyć Frankie De Jonga

Sterling niezadowolony

Raheem Sterling nie może póki co uznać sezonu 2021/2022 za udany. Angielski skrzydłowy w 15 meczach Manchester City zanotował tylko dwa trafienia i coraz głośnie przebąkuje o chęci opuszczenia Etihad Stadium. Pep Guardiola przekonuje 26-latka, aby w dalszym ciągu walczył o miejsce w pierwszym składzie. Podkreślił też jednak, że jeśli zgłosi się po niego FC Barcelona, nie będzie robił mu problemów z odejściem.

Sęk w tym, że Barcy aktualnie nie stać na ściągnięcie Sterlinga, gdyż złamała by wówczas zasady Finansowego Fair Play. Kataloński klub już zatrudnił Xaviego i jego sztab, a Sterling to kolejny wydatek (mówi się o 300 tys. euro tygodniówki). Blaugrana wówczas, aby zrobić w budżecie miejsce na zarobki 72-krotnego reprezentanta Anglii musiałaby kogoś sprzedać. “The Sun” przekonuje, że wybór władz padłby na Frankie de Jonga.

De Jong to oczywiście w dalszym ciągu mocny punkt katalońskiej drużyny, ale też aktualnie najwyżej wyceniany piłkarz Barcy (90 mln euro według portalu transfermarkt.de). Dyrektor Mateu Alemany nie przyznał wprost o kogo może chodzić, ale podkreślił, że klub pracuje nad kilkoma rozwiązaniami tego problemu.

De Jong ofiarą zimowych celów Barcy?

Po tym jak zatrudniliśmy Xaviego, chwilowo nie możemy nikogo kupić. Pracujemy jednak nad kilkoma rozwiązaniami, tak aby kogoś sprowadzić i w dalszym ciągu przestrzegać reguł Finansowego Fair Play – powiedział.

Kto wie, czy po przyjściu Sterlinga, de Jong nie powędrowałby w odwrotnym kierunku. W 2019 r., gdy Holender wraz z Ajaksem Amsterdam robił furorę w Lidze Mistrzów, Manchester City był bardzo poważnie zainteresowany jego usługami. De Jong wybrał jednak ofertę Barcelony.

Przeczytaj również: Guardiola nie krył zaskoczenia słowami Sterlinga o planach transferowych

Komentarze