Barcelona chce, by de Jong poszedł drogą ter Stegena

W sierpniu FC Barcelona przedłużyła umowę z Markiem-Andre ter Stegenem, co ostatecznie wpłynęło na obniżenie pensji przez Niemca. Teraz mistrzowie Hiszpanii chcą, by na podobne rozwiązanie zgodził się Frenkie de Jong.

Frenkie de Jong
IMAGO /Ricardo Larreina Amador Na zdjęciu: Frenkie de Jong
  • Frenkie de Jong jest kluczowym graczem dla Xaviego. Latem został też jednym z kapitanów FC Barcelony
  • Obecna umowa Holendra obowiązuje do 2026 roku
  • Klub chce, by pomocnik zgodził się na przedłużenie kontraktu o kolejne trzy lata. Jednocześnie pensja 26-latka uległaby obniżeniu

Czy de Jong udowodni przywiązanie do Barcelony? Klub ma plan

Latem FC Barcelona przedłużyła umowę z Markiem-Andre ter Stegenem. Poprzedni kontrakt Niemca obowiązywał do 2025 roku, a obecny wiąże bramkarza z Blaugraną o trzy kolejne sezony. Jednocześnie wicekapitan drużyny zgodził się na obniżkę pensji.

Mundo Deportivo donosi, że teraz mistrzowie Hiszpanii chcą powtórzyć ten manewr z Frenkiem de Jongiem. Przed rokiem klub niemal wypychał 26-latka z Katalonii, naciskając, by odszedł do Manchesteru United. W minionym sezonie Holender został jednak kluczowym elementem zespołu Xaviego Hernandeza. Trener nie wyobraża sobie wyjściowego składu bez pomocnika. Dlatego też klub liczy, że przywiązanie de Jonga do miasta i samej drużyny sprawi, że zgodzi się na podobne rozwiązanie, co ter Stegen. Tego lata Holender został wybrany czwartym kapitanem.

Jednocześnie dziennik podkreśla, że otoczenie gracza nie spieszy się z negocjacjami, zwłaszcza, że obecna umowa obowiązuje do 2026 roku. Zanim agenci zgodzą się na nowy kontrakt, chcą mieć pewność, że 26-latek będzie w przyszłości ważnym graczem.

De Jong rozegrał komplet minut w dotychczasowych czterech meczach La Ligi. Strzelił w nich jedną bramkę.

Zobacz też: Manchester City nie chce ryzykować. Negocjuje ze swą gwiazdą.

FC Barcelona
Real Betis
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16 września 2023 20:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze