Barcelona ma jasny plan przed najbliższym okienkiem transferowym

Według Mundo Deportivo, FC Barcelona traktuje priorytetowo rejestrację kontraktów takich piłkarzy jak Gavi, Ronald Araujo, Marcos Alonso i Sergi Roberto, zanim będą szukać nowych graczy podczas letniego okienka transferowego.

Ronald Araujo
PressFocus Na zdjęciu: Ronald Araujo
  • Barcelona skupia się na rejestracji kontraktów
  • Blaugrana chce uregulować bieżące sprawy
  • Według mediów, wcześniej Katalończycy nie dokonają żadnych transferów

Najpierw rejestracja kontraktów, później transfery

Warto przypomnieć, że Barcelonie udało się zarejestrować kontrakt Gaviego ostatniego dnia zimowego okienka transferowego. Trzeba jednak pamiętać, że La Liga złożyła apelację od wyroku. Jeśli sędzia odrzuci apelację, problem Dumy Katalonii rozwiąże się sam. W drugim scenariuszu, w którym La Liga wygra apelację, blaugrana będzie musiała zrobić wiele, aby jeszcze bardziej dostosować swój budżet płacowy do wymagań ligi.

Araujo, w kwietniu zeszłego roku podpisał nowy kontrakt z Barceloną, ale mimo to w La Liga nadal zarejestrowana jest jego stara umowa. Mundo Deportivo twierdzi, że zarówno Duma Katalonii, jak i zawodnik wyznaczyli termin do sierpnia, aby wszystko wróciło na właściwe tory.

Ponadto ekipa z Camp Nou prolongowała umowy z Alonso i Roberto do 2024 roku. Aby jednak zarejestrować ich w La Liga, blaugrana musi przestrzegać Finansowego Fair Play. Hiszpańskie media twierdzą, ze dopiero w momencie uregulowania tych spraw Katalończycy skupią się na nowych zawodnikach.

Zobacz również: Barcelona musi podjąć ważną decyzję przed El Clasico dotyczącą Dembele

Komentarze