Barcelona – Athletic: festiwal goli na Camp Nou. Świetne wejście Dembele [WIDEO]

Pierre-Emerick Aubameyang w meczu z Atletico
Pressfocus Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang w meczu z Atletico

W 26. kolejce La Ligi Barcelona pewnie pokonała na Camp Nou Athletic Bilbao 4:0. Zespól Xaviego do trzeciego Betisu traci już tylko punkt.

Barcelona przybliżyła się do ligowego podium

W poprzedniej serii gier Barcelona zaaplikowała Valencii aż cztery gole. Kibice zgromadzeni na Camp Nou mogli mieć nadzieję, że ich ulubieńcy zaimponują skutecznością w meczu z Athletikiem Bilbao. Blaugrana rzeczywiście zgodnie z planem zdominowała przeciwnika, który został zmuszony do defensywy. Ta nie zaprezentowała się najlepiej. Mimo tego na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 37. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Gerard Pique. Uderzenie Hiszpan zatrzymał Unai Simon, który sparował futbolówkę tak, że Pierre-Emerick Aubameyang dość łatwo zdobył piątego gola w nowych barwach.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie za sprawą jednego gracza. Ousmane Dembele sześć minut po wejściu na boisko cieszył się z pierwszego ligowego gola w tym sezonie. Francuz przymierzył świetnie w lewy róg bramki. Na tym jednak nie poprzestał. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry z jego dośrodkowania skorzystał inny rezerwowy. Luuk de Jong pokonał bramkarza po uderzeniu futbolówki głową. Dzieła zniszczenia dopełnił ponownie Holender. Tym razem z trafienia po asyście Dembele cieszył się Memphis Depay. Po zwycięstwie 4;0 z Athletikiem, Barcelona do trzeciego w tabeli Betisu traci już tylko punkt.