Barcelona odrabia zaległości i pnie się w tabeli

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:3
PressFocua Na zdjęciu: Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:3

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w środowy wieczór piłkarze Barcelony. Duma Katalonii w zaległym pojedynku 2. kolejki ligi hiszpańskiej pokonała 3:2 na San Mames miejscowy Athletic Bilbao, choć mecz nie ułożył się po jej myśli.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w trzecie minucie objęli prowadzeniu po trafieniu Inakiego Williamsa. Na odpowiedź podopiecznych Ronalda Koemana nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w 14. minucie do wyrównania doprowadził Pedri.

Utalentowany zawodnik Barcelony zaliczył również asystę przy drugiej bramce dla gości, którą siedem minut przed przerwą zdobył Lionel Messi. Nie był to jedyny gol kapitana Barcelony w tym meczu. Argentyńczyk w 62. minucie podwyższył na 3:1, zdobywając jednocześnie swojego dziewiątego gola w tym sezonie. W 90. minucie Baskom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, po tym jak na listę strzelców wpisał się Inaki Muniain.

Dzięki tej wygranej Barcelona awansowała na trzecie miejsce w tabeli La Liga.