Aguero może już nie wrócić na boisko

Sergio Aguero
Pressfocus Na zdjęciu: Sergio Aguero

Sergio Aguero może już nigdy więcej nie wrócić na boisko. Zdaniem lekarzy, jego kardiologiczne problemy wykluczają profesjonalne uprawianie futbolu.

Czytaj dalej…

  • Według “Catalunya Radio” Sergio Aguero został poinformowany przez lekarzy, że prawdopodobnie nie wróci już nigdy na boisko
  • Wada serca Argentyńczyka jest zbyt poważna
  • Aguero w barwach FC Barcelona ostatni raz wystąpił 30 października

Aguero po serii badań

Sergio Aguero ostatni raz w barwach FC Barcelona wystąpił 30 października w rywalizacji z Deportivo Alaves w 12. kolejce La Liga. Argentyńczyk musiał opuścić boisko w 41. minucie z powodu dyskomfortu w klatce piersiowej. Kilka dni później były gracz Manchester City przeszedł zabieg diagnostyczno-terapeutyczny u dr. Josepa Burgady. Po trzech miesiącach miało się okazać, jakie dalsze kroki należy podjąć w sprawie jego przyszłości.

“Catalunya Radio” w programie “El Mati” donosi jednak, że argentyński atakujący został już poinformowany, że prawdopodobnie będzie zmuszony zawiesić buty na kołku. Seria rezonansów i testów wytrzymałościowych wskazuje, że przypadłość Argentyńczyka jest poważna i przede wszystkim, absolutnie wyklucza dalsze zawodowe uprawianie piłki nożnej.

FC Barcelona poinformowała jednak, że Aguero w dalszym ciągu będzie badany w kontekście ewentualnego powrotu do gry.

Przeczytaj również: Sergio Aguero uspokoił fanów [WIDEO]

Komentarze