Lukratywny awans. Znamy kwotę, jaką otrzymali piłkarze po zakwalifikowaniu się na mundial

Lewandowski po golu przeciw Szwecji
PressFocus Na zdjęciu: Lewandowski po golu przeciw Szwecji

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl dowiedział się, ile polscy piłkarze otrzymali za awans na nadchodzące mistrzostwa świata. Samo zakwalifikowanie się przyniosło też spory zysk dla Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  • Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl dowiedział się, że polscy piłkarze otrzymali premię za awans na mundial w wysokości 11,5 miliona złotych do podziału
  • Suma ta pochodzi od dwóch kwot. Pierwsza część dotyczyła samych eliminacji, a druga samego meczu barażowego. Podział zależny był od udziału danego piłkarza w spotkania
  • PZPN zainkasował od FIFA 12,5 milionów dolarów za awans

Polscy piłkarze otrzymali 11,5 miliona złotych za awans na mundial

Reprezentacja Polski, nie bez problemów, ale wywalczyła awans na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze. Polacy zajęli drugie miejsce w swojej grupie i musieli zagrać w barażach. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, od razu uzyskali miejsce w finale.

Czesław Michniewicz został rzucony na głęboką wodę i okazało się, że pływa w niej znakomicie. W pierwszym meczu o punkty Polacy pokonali Szwecję i zapewnili sobie udział w najważniejszej piłkarskiej imprezie na świecie.

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl dowiedział się, na jakie premie mogli liczyć nasi kadrowicze. Cezary Kulesza wraz z radą drużyny ustalił kwotę 11,5 miliona euro do podziału na wszystkich graczy. Kwota ta została rozbita na dwie części. Pierwsza obejmowała występy w eliminacjach, druga sam mecz barażowy. Zawodnicy podzielą się, biorąc pod uwagę wkład w awans. Włodarczyk donosi, że gracze, którzy wystąpili w danym spotkaniu w wyjściowym składzie mogli dopisać sobie trzy punkty, dwa za wejście z ławki i jeden za obecność w protokole meczowym. Zsumowane punkty pozwoliły na sprawiedliwy podział premii.

Swój bonus otrzymał też selekcjoner. Ustalono ją jednak indywidualnie przy negocjowaniu kontraktu po tym, jak reprezentację opuścił Paulo Sousa.

Sam Polski Związek Piłki Nożnej również odnotował spory przychód. Otrzymał od FIFA łącznie 12,5 miliona dolarów. 10 milionów to sama premia za pokonanie Szwedów, zaś pozostałe 2,5 miliona ma posłużyć na przygotowania do listopadowo-grudniowej imprezy.

Czytaj więcej: Lewandowski gra na dwa fronty. ”Nie rozmawia tylko z Barceloną”.

Belgia
Polska
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8 czerwca 2022 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze