Wichniarek przejechał się po kadrowiczu. “Nie ma prawa grać w reprezentacji”

Reprezentacja Polski doznała w piątek dotkliwej porażki z Czechami 1-3. Krytycznie zostali ocenieni wszyscy kadrowicze, choć Artur Wichniarek skupił swoją uwagę na Robercie Gumnym. Zdaniem eksperta prawy obrońca nie ma prawa grać dla "Biało-Czerwonych".

Robert Gumny
  • Reprezentacja Polski przegrała z Czechami na inaugurację eliminacji do Euro 2024
  • Robert Gumny w 9. minucie zmienił kontuzjowanego Matty’ego Casha
  • Obrońca Augsburga został brutalnie oceniony przez Artura Wichniarka w Kanale Sportowym

Fatalny dzień dla polskiej kadry

W piątek swój debiut na ławce reprezentacji Polski zaliczył Fernando Santos. Spotkanie z Czechami zdecydowanie nie poszło po myśli Portugalczyka, bowiem po raptem trzech minutach “Biało-Czerwoni” przegrali 0-2, a ostatecznie ulegli 1-3.

Fatalny występ zanotowali praktycznie wszyscy zawodnicy. W 9. minucie z urazem zszedł Matty Cash, a zastąpił go Robert Gumny. Na tym właśnie obrońcy swoją uwagę skupił Artur Wichniarek, który po meczu brutalnie podsumował jego grę.

Panowie, ja oglądam prawie każdy mecz Bundesligi i prawie każdy mecz Augsburga – ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji. I to dzisiaj udowodnił. Facet za każdym razem spóźniony, faulujący, nietrzymający linii, taktyki, odległości od swojego przeciwnika, dający się ogrywać, dający dośrodkowywać – wymieniał Wichniarek.

Czechy są głównym rywalem Polaków do zajęcia pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej. Już w poniedziałek “Biało-Czerwoni” będą mieli okazję do rehabilitacji, bowiem zmierzą się z Albanią.