Jasna deklaracja Urbana w sprawie pracy w reprezentacji

Jan Urban
PressFocus Na zdjęciu: Jan Urban

Polski Związek Piłki Nożnej poszukuje nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród kandydatów na stanowisko pojawił się Jan Urban, który w mediach wymieniany jest jako potencjalny następca Czesława Michniewicza. Były trener Górnik Zabrze przyznał, że reprezentacji by nie odmówił.

  • PZPN szuka nowego selekcjonera reprezentacji Polski
  • Jan Urban odniósł się do medialnych spekulacji na temat jego kandydatury
  • Były trener Górnika Zabrze nie odmówiłby pracy w kadrze

Jan Urban chętnie objąłby stery w reprezentacji

Czesław Michniewicz 31 grudnia oficjalnie przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. W mediach trwa giełda nazwisk trenerów, którzy mogą przejąć stery w drużynie narodowej.

Przede wszystkim mówi się o trenerach zagranicznych, ale pojawiają się też nazwiska polskich szkoleniowców, a wśród nich są Marek Papszun oraz Jan Urban. Ten drugi w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznał, że nie odrzuciłby takiej propozycji.

– Całkiem możliwe, że nadszedł idealny moment w mojej trenerskiej karierze na takie wyzwanie. Poza tym ja już rok temu nie odmówiłem prezesowi PZPN, gdy mnie wstępnie zapytał, czy byłbym zainteresowany prowadzeniem reprezentacji Polski. Tym bardziej teraz nie widzę powodów, bym miał odpowiedzieć inaczej, gdyby takie pytanie się pojawiło – przyznał Ja Urban w rozmowie z Antonim Bugajskim.

Mateusz Klich odejdzie z Leeds? Ma na stole konkretną propozycję
Mateusz Klich

Mateusz Klich rozważa opuszczenie Leeds United. Na stole ma ofertę z Major League Soccer. Polak domaga się częstszych występów – donosi Tomasz Włodarczyk. Mateusz Klich jest w tym sezonie rezerwowym Polak rozważa opuszczenie Leeds United już zimą Otrzymał on propozycję kontraktu z DC United Klich zasili polską kolonię w MLS? Obecny sezon nie układa się

Czytaj dalej…

Jan Urban dodał jednak, że obecnie nikt z nim nie kontaktował się w sprawie pracy w reprezentacji. Trener przypomniał, że PZPN rozmawiał z nim, gdy prowadził Górnik Zabrze, jednak teraz jest przekonany, że zwycięży opcja zagraniczna.

– Prezes PZPN faktycznie do mnie zadzwonił, kiedy byłem z Górnikiem Zabrze na zgrupowaniu w Turcji. A teraz cisza, żadnego telefonu. Wcale się nie dziwię, bo moim zdaniem ostatecznie zwycięży opcja zagraniczna – stwierdził Urban.

Wśród nowych kandydatów na stanowisko selekcjonera rzeczywiście częściej wymienia się trenerów z zagranicy. Według najnowszych informacji PZPN rozmawia z Vladimirem Petkoviciem. W mediach pojawiały się też nazwiska Roberto Martineza czy Nenada Bjelicy.

Zobacz również: PZPN rozmawia z uznanym selekcjonerem

Komentarze