Utalentowany Włoch chce grać w polskiej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo

Thomas Campaniello może w przyszłości grać w reprezentacji Polski. Urodzony we Włoszech piłkarz czeka na przyznanie polskiego obywatelstwa. Na razie występuję w młodzieżowej kadrze Włoch.

Cezary Kulesza
Obserwuj nas w
Imago / Mateusz Włodarczyk Na zdjęciu: Cezary Kulesza
  • Thomas Campaniello chce grać w reprezentacji Polski
  • 15-latek urodził się we Włoszech, ale jego mama jest Polką
  • Młody napastnik gra w reprezentacji Włoch do lat 16

Thomas Campaniello może zagrać w polskich barwach

Thomas Campaniello urodził się i wychował we Włoszech. Od najmłodszych lat związany jest z Empoli, gdzie występuje na pozycji napastnika. Na co dzień gra drużynie do lat 16, ale ma również na swoim koncie występy w zespole do lat 17. W zeszłym roku otrzymał powołanie do reprezentacji Włoch. Z kadrą U-15 miał okazję zagrać przeciwko reprezentacji Polski. 30 maja tego roku podczas towarzyskiego meczu Włosi pokonali 3-1 “Biało-Czerwonych”, a Campaniello strzelił jedną z bramek.

15-latek ma za sobą udany rok. W sierpniu zadebiutował we włoskiej reprezentacji do lat 16, w której wystąpił jak dotąd w 8 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki. Jak sam przyznaje, powołanie do polskiej reprezentacji rozważy. Wybierze tę drużynę narodową, która będzie w niego bardziej wierzyć i wiązać z nim przyszłość. Aktualnie Campaniello czeka na przyznanie obywatelstwa, lecz sprawa nie jest taka prosta.

Jesteśmy w trakcie potwierdzania polskiego obywatelstwa Thomasa. Czekamy już ponad 8 miesięcy – mówi mama piłkarza.

Został zgłoszony do PZPN, ale jak na razie nie dostałam żadnej odpowiedzi – dodała.

Tylko u nas

Komentarze

Na temat “Utalentowany Włoch chce grać w polskiej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo

Nie jestem przekonany, czy tak naprawdę chciałby grać w kadrze Polski. Jeśli nie ufa swoim umiejętnościom, to można to poczytywać za chęć załatwienia sobie reprezentacyjnego trykotu. Z drugiej jednak strony, nawet jeśli przegraliśmyz nimi ostatnio 3:1 to Squadra Azzura z tego rocznika nie jest jakoś przesadziście silna. Myślę, że chłopaki Włodarskiego mogliby ją ograć w przyszłości.