Szewczenko podjął decyzję w sprawie przyszłości

Andrij Szewczenko
fot. PressFocus Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

Adam Nawałka jest coraz bliżej powrotu do reprezentacji Polski w roli selekcjonera. Według doniesień Sport.pl doświadczony trener jest głównym kandydatem do przejęcia sterów nad Biało-czerwonymi. Tym bardziej że jeden z medialnych kandydatów Andrij Szewczenko podobno podjął decyzję o zrobieniu sobie przerwy w pracy.

  • Adam Nawałka wydaje się zdecydowanym faworytem do objęcia sterów nad reprezentacją Polski
  • Jednym z medialnych kandydatów na opiekuna Biało-czerwonych był Andrij Szewczenko, ale nowe informacje na jego temat przekazał Nicolo Schira
  • 45-latek podobno podjął decyzję, aby odpocząć trochę od piłki nożnej

Szewczenko nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski

Adam Nawałka od momentu, gdy rozstał się z Lechem Poznań, nie pracował w roli trenera. Mimo wszystko 64-latek wydaje się zdecydowanym faworytem do przejęcia sterów nad Biało-czerwonymi. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma zostać ogłoszony do 19 stycznia.

Swego czasu w kontekście pracy z Biało-czerwonymi wymieniany był Andrij Szewczenko. Na przeszkodzie stało jednak to, że Ukrainiec był związany umową z Genoą. Niemniej od soboty jest to już nieaktualne, bo klub z Genui zdecydował się na odsunięcie 45-latka od prowadzenia zespołu.

Nowe wieści na temat Ukraińca przekazał jednak dziennikarz Nicolo Schira. Jego zdaniem Szewczenko na razie chce odpocząć od piłki nożnej. Tym samym wygląda na to, że ta opcja na pewno nie będzie rozważana w kontekście wyboru następcy Paulo Sousy przez sternika polskiej federacji.

W kontekście Nawałki przypomnijmy, że prowadził reprezentację Polski w latach 2013-2018. Pod jego batutą Biało-czerwoni awansowali do 1/4 finału mistrzostw Europy w 2016 roku.

Polacy już 24 marca rozegrają pierwsze spotkanie barażowe o awans na mundial w Katarze z Rosją. Zwycięzca tej potyczki zagra z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Czytaj więcej: Piszczek może zostać asystentem selekcjonera

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 lutego 2022 22:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze