Święcicki wychwala obrońcę. “Na tle Ekstraklasy wygląda jak z innej bajki”. Otrzyma powołanie?

Bartosz Salamon jest kandydatem do gry w reprezentacji Polski. Mateusz Święcicki w programie na kanale Meczyki.pl przyznaje, że obrońca Lecha spisuje się świetnie.

Bartosz Salamon
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Salamon
  • Reprezentacja Polski ma przed sobą baraże o awans na Euro
  • Mateusz Święcicki sugeruje, że w kadrze mógłby znaleźć się Bartosz Salamon
  • Po powrocie do gry obrońca Lecha Poznań spisuje się bardzo dobrze

Salamon otrzyma powołanie? W Ekstraklasie jest najlepszy

Reprezentacja Polski w marcu rozegra baraże o awans na Mistrzostwa Europy. Za największy problem Michała Probierz uznaje się skompletowanie skutecznej defensywy.

Choć kandydatów do gry nie brakuje, konieczne jest znalezienia odpowiednich kandydatów, na których będzie można oprzeć grę całej drużyny. Świetną formę w Arsenalu złapał Jakub Kiwior, który wydaje się pewniakiem do gry.

Mateusz Święcicki uważa z kolei, że w trzyosobowym bloku defensywnym może znaleźć się miejsce dla Bartosza Salamona, który wrócił po kilkumiesięcznym zawieszeniu i prezentuje się doskonale. To nie tylko najlepszy obrońca Lecha Poznań, ale zapewne także całej Ekstraklasy. Dziennikarz wspomina jego bardzo dobry występ w reprezentacji Polski, jeszcze sprzed mundialu w Katarze.

– Gdyby nie kontuzja, to pewnie byłby podstawowym piłkarzem reprezentacji na mundialu w Katarze. Myślę, że on na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz trochę z innej kategorii, z innej bajki. Nie lekceważyłbym go. Jest w nim coś takiego, czego nam brakuje, jeśli chodzi o obrońców – zdecydowanie. Nieprzypadkowo wygraliśmy mecz z Albanią, w którym on zagrał – wspomina Święcicki w programie na kanale Meczyki.pl.

Zobacz również: Bułka znów ratuje Niceę! Polak obronił rzut karny [WIDEO]

Komentarze