Stolarczyk zakończył pracę dla Polskiego Związku Piłki Nożnej

Maciej Stolarczyk
fot. PressFocus Na zdjęciu: Maciej Stolarczyk

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że kończy współpracę z Maciejem Stolarczykiem. Były trener między innymi Pogoni Szczecin, czy Wisły Kraków ostatnio prowadził reprezentację Polski do lat 21.

  • PZPN przekazał komunikat dotyczący Macieja Stolarczyka
  • 50-latek przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski U-21
  • Media wskazują, że nowym opiekunem młodzieżówki będzie Michał Probierz

Stolarczyk traci pracę, ale nie na długo

Polski Związek Piłki Nożnej zatrudnił Macieja Stolarczyka w październiku 2020 roku. Celem postawiony przed 50-letnim trenerem był awans na MME. Ostatecznie nie udało się go zrealizować i podjęto decyzję o rozstaniu Stolarczyka z kadrą do lat 21.

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski U-21. Szkoleniowiec poprowadził biało-czerwonych w trzynastu spotkaniach – jedenastu kwalifikacyjnych oraz dwóch towarzyskich” – brzmi komunikat biura prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stolarczyk nie powinien być długo bez pracy. Tajemnicą Poliszynela jest, że doświadczony szkoleniowiec osiągnął już porozumienie z nowym pracodawcą. 50-latek ma objąć stery nad Jagiellonią Białystok, gdzie jeszcze do niedawna pracował Piotr Nowak.

Białostoczanie nową kampanię w PKO Ekstraklasie zaczną meczem z Piastem Gliwice na swoim stadionie. Tymczasem w drugiej kolejce ponownie przez własną publicznością Jagiellonia zagra z Widzewem Łódź.

Czytaj więcej: Lech poznał pierwszego rywala na drodze do Ligi Mistrzów

Komentarze