Stało się! Fernando Santos zwolniony! [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski i Fernando Santos zakończyli współpracę po zaledwie sześciu spotkaniach pod wodzą Portugalczyka. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował oficjalny komunikat o rozstaniu z selekcjonerem kadry Biało-Czerwonych

Fernando Santos (reprezentacja Polski)
IMAGO/ ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Fernando Santos (reprezentacja Polski)
  • Fernando Santos nie będzie już prowadził reprezentacji Polski
  • Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie poinformował o rozstaniu z Portugalczykiem
  • 68-latek zanotował zaledwie sześć spotkań za sterami kadry Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski. Fernando Santos oficjalnie zakończył przygodę z kadrą

Fernando Santos rozpoczął pracę w reprezentacji Polski w styczniu 2023 roku. Od tej pory Portugalczyk zanotował sześć spotkań za sterami kadry, a pięć z nich było pojedynkami o punkty. Statystyki nie są korzystne dla doświadczonego szkoleniowca – Biało-Czerwoni wygrali dwa mecze o stawkę i jedno starcie towarzyskie, natomiast w rywalizacji z Czechami, Mołdawią i Albanią w Tiranie musieli uznać wyższość przeciwników. Niedzielna porażka przelała czarę goryczy.

Cezary Kulesza wezwał Fernando Santosa na spotkanie i poinformował go o swojej decyzji. Tym samym Portugalczyk nie wypełni kontraktu, który obowiązywał tylko do końca listopada. Na mocy tej umowy 68-latek zarabiał miesięcznie 740 tys. zł.

Kto zastąpi Santosa? Na pewno przekonamy się o tym jeszcze we wrześniu. Następny mecz reprezentacji Polski odbędzie się 12 października – Biało-Czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Wyspami Owczymi, natomiast trzy dni później na Stadionie Narodowym podejmą Mołdawię.

Komentarze