Sousa nie myślał o zwolnieniu. ”Jestem skupiony na reprezentacji”

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. Grzegorz Wajda

Gdy wybrano nowego prezesa PZPN-u, wydawało się, że Paulo Sousa może zostać zwolniony. Portugalczyk odniósł się do tych informacji.

  • Paulo Sousa skomentował informacje na temat swojego potencjalnego zwolnienia przez nowego szefa PZPN-u
  • Portugalczyk przyznał, że miał oferty pracy z innych drużyn
  • Selekcjoner reprezentacji Polski jest jednak lojalny wobec zespołu i związku

Sousa mógł odejść z reprezentacji Polski

Gdy w styczniu tego roku Paulo Sousa zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski, kibice wierzyli, że to zmiana na lepsze. Portugalczyk nie zdołał jednak wywalczyć awansu z biało-czerwonymi do fazy pucharowej Euro 2020.

Aktualny selekcjoner został wybrany przez Zbigniewa Bońka, czyli byłego już prezesa Polskiego Związku Nożnej. Jego obowiązki w sierpniu przejął Cezary Kulesza. Niektórzy prognozowali, że nowy szef polskiej federacji zwolni Paulo Sousę. Co o tej sprawie myśli Portugalczyk?

Już wtedy zrozumiałem, że Zibi odejdzie, więc może ja też. Ale to nie jest problem, bo jestem facetem, który skupia się na swojej pracy, pasji, przekonaniach, aż zrealizuje codzienne cele – powiedział Sousa.

O zwolnieniu nie myślałem. Zamiast tego skupiłem się na tym, że dopóki jestem selekcjonerem reprezentacji zrobię wszystko, by dzięki mojej wiedzy dostarczyć dobrą pracę, z której ludzie będą zadowoleni i dumni – dodał selekcjoner kadry Polski. Wyjawił on, że jakiś czas temu miał propozycje pracy z innych drużyn, ale wszystkie odrzucił.

To naturalne. Zawsze tak było. Ludzie, którzy mnie śledzą i są zainteresowani moim sposobem postrzegania piłki, sposobem rozumowania, komunikowania się, tym jakim jestem liderem, interesują się też mną. Czasem nie ma jednak odpowiedniego momentu na podejmowanie takich decyzji – wyjaśnił Sousa.

Na szczęście jestem bardzo zadowolony i będę za to zawsze dziękował Bogu, bo byłem zaangażowany w coś, co kocham robić, w moją pasję. Nie chodzi o to, żeby teraz rozmawiać, że chciał mnie ten, czy inny klub. Jestem skupiony na reprezentacji. Dopóki tu jestem, chcę dostarczać wam wszystko najlepsze co mam – zakończył portugalski trener.

Czytaj także: Reprezentacja Polski osłabiona, lewego obrońcy nie opuszcza pech

Komentarze