Reprezentant Polski leczy uraz. Wróci przed zgrupowaniem?

Krystian Bielik zmaga się z urazem łydki, którego nabawił się po spotkaniu z Huddersfield w Championship. Jeżeli rehabilitacja przebiegnie zgodnie z planem, reprezentant Polski może wrócić do gry za około dwa tygodnie.

Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik
  • Krystian Bielik od 19 lutego leczy kontuzję mięśniową
  • Reprezentant Polski zmaga się z urazem łydki
  • 25-latek powinien wrócić do gry w połowie marca

Bielik wróci przed zgrupowaniem?

Dzień po starciu Huddersfield – Birmingham w Championship, przegranym przez Blues 1:2, Krystian Bielik doznał urazu łydki. Każda informacja dotycząca kontuzji reprezentanta Polski jest traktowana w środowisku z wielkimi obawami, ale tym razem pauza nie będzie nadzwyczajnie długa i wyniesie miesiąc.

Zgodnie z doniesieniami Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, środkowy pomocnik powinien być dostępny na starcie z Watfordem, które zaplanowano 14 marca. Jeżeli 25-latek faktycznie wróci do kadry na mecz z Szerszeniami, opuści łącznie cztery pojedynki – z Norwich, Luton, Wigan i Rotherham.

Najbliższe zgrupowanie Polski rozpocznie się 20 marca. Bielik, który zapewne otrzyma powołanie na mecze z Czechami (24.03) i Albanią (27.03), przed tą datą powinien rozegrać dwie potyczki, z wspomnianym Watfordem i z QPR (18.03).

W tym sezonie piłkarz wypożyczony z Derby County zaliczył 26 starć w koszulce ekipy z Birmingham, strzelił jednego gola i zanotował asystę. Drużyna prowadzona Johna Eustace’a przez po 34 kolejkach Championship ma na koncie 38 punktów i plasuje się na 19. lokacie.

Komentarze