Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. Grzegorz Wajda

Zgrupowanie bez Jerzego Brzęczka

Rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się bez udziału selekcjonera Jerzego Brzęczka. Szkoleniowiec Biało-Czerwonych pozostaje na kwarantannie po tym jak wcześniej stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Pod jego nieobecność drużynę poprowadzą Tomasz Mazurkiewcz i Radosław Gilewicz.

Czytaj dalej…

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u członków sztabu trenerskiego reprezentacji Polski, dały wyniki negatywne. Selekcjoner Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu, zgodnie z zaleceniami lekarzy, przebywa na kwarantannie. Oznacza to, że październikowe zgrupowanie drużyny narodowej rozpocznie się bez jego udziału. Pod jego nieobecność na czele sztabu szkoleniowego reprezentacji staną trenerzy Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz” – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentację Polski w pierwszej połowie października czekają trzy spotkania. 7 października zmierzy się w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku z Finlandią, natomiast w dwóch kolejnych, w ramach rozgrywek Ligi Narodów zagra z Włochami (11 października w Gdańsku) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października we Wrocawiu).

W zgrupowaniu prawdopodobnie nie weźmie również udziału Piotr Zieliński. Włoskie Napoli poinformowało w piątek, że 26-letni pomocnik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawriusa.

Komentarze