Były selekcjoner nie nawiąże ponownej współpracy z reprezentacją Polski

Adam Nawałka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Po nowym roku reprezentacja Polski zostanie bez selekcjonera. W mediach pojawiły się już nazwiska wielu kandydatów, którzy mogą przejąć schedę po Czesławie Michniewicza. Polska Agencja Prasowa przekonuje, że do kadry na pewno nie wróci Adam Nawałka.

  • Polski Związek Piłki Nożnej nie przedłużył umowy z Czesławem Michniewiczem
  • Aktualnie trwają poszukiwania nowego selekcjonera
  • Na pewno nie zostanie nim Adam Nawałka

Nawałka nie wróci do kadry

Reprezentacja Polski ma za sobą trudny okres. Pomimo dobrego wyniku na mistrzostwach świata, jakim było wyjście z grupy i odpadnięcie w 1/8 z późniejszym finalistą, wokół kadry nie brakowało wielu kontrowersji. W kuluarach mówiło się o konflikcie piłkarzy ze sztabem szkoleniowym, a ujawnienie afery premiowej ostatecznie pogrążyło Czesława Michniewicza. Polski Związek Piłki Nożnej nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego wraz z końcem roku kontraktu, w związku z czym rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca.

Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się zarówno Polaków, jak i trenerów zagranicznych. Możliwość pracy w polskiej kadrze zakładają między innymi Paulo Bento, Roberto Martinez czy Herve Renard. Niewykluczony jest także angaż Jana Urbana lub Marka Papszuna.

Polska Agencja Prasowa przekonuje, że nowym selekcjonerem na pewno nie zostanie Adam Nawałka. Pracował on już z kadrą w latach 2013-2018, a także był głównym rywalem Czesława Michniewicza w walce o posadę w 2022 roku. W tej chwili nie ma szans na nawiązanie takiej współpracy.

Nowy selekcjoner powinien zostać ogłoszony w styczniu. W marcu ruszają bowiem eliminacje do Mistrzostw Europy. Na początku “Biało-Czerwoni” zagrają z Czechami, a trzy dni później zmierzą się z Albanią.

Zobacz również:

Wisła Kraków sfinalizowała transfer lewego defensora
Piłkarze Wisły Kraków

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie przekazała, że David Junca został nowym zawodnikiem 13-krotnych mistrzów. 29-latek parafował kontrakt do końca czerwca 2023 roku. Wisła Kraków sfinalizowała trzevi transfer przed drugą częścią sezonu Szeregi Białej Gwiazdy wzmocnił David Junca, mający na swoim koncie występy w La Liga 29-latek parafował z krakowskim klubem umowę na pół roku z

Czytaj dalej…

Komentarze