Dramat Jacka Góralskiego. Paulo Sousa z coraz większym bólem głowy

Jacek Góralski
Jacek Góralski Grzegorz Wajda

Kolejną fatalną wiadomość otrzymał nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Poważnej kontuzji nabawił się bowiem Jacek Góralski. Wyklucza go ona z udziału w zbliżających się finałach Euro 2020.

Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej 28-letni pomocnik zerwał więzadła krzyżowe podczas wtorkowego towarzyskiego spotkania Kairata Ałmaty z Ruchem Brześć. Góralskiego czeka teraz operacja mająca na celu rekonstrukcję więzadeł, a następnie wielomiesięczna przerwa w grze. Najwcześniej na boisko będzie mógł wrócić jesienią.

– Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, ale piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego, jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany przez oficjalnną stronę PZPN.

To kolejny środkowy pomocnik, który z powodu poważnej kontuzji nie będzie mógł być brany pod uwagę przez Paulo Sousę. Pod koniec stycznia podobnego urazu nabawił się Krystian Bielik, którego również nie zobaczymy w turnieju finałowym mistrzostw Europy.

Jacek Góralski do tej pory wystąpił w 17 spotkaniach pierwszej reprezentacji Polski, zdobywając jednego gola.

Komentarze