Reprezentacja Polski awansowała w rankingu FIFA

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski Pressfocus

Reprezentacja Polski zdobyła sporo punktów podczas wrześniowego zgrupowania. Dzięki temu zaliczyła awans w najnowszym rankingu FIFA.

  • Reprezentacja Polski ma za sobą wrześniowe zgrupowanie
  • Biało-czerwoni osiągnęli świetne wyniki w tym miesiącu
  • Kadra Paulo Sousy zaliczyła awans w najnowszym rankingu FIFA

Kadra Paulo Sousy poprawiła pozycję w rankingu FIFA

Tydzień temu zakończyło się wrześniowe zgrupowanie reprezentacji poświęcone kwalifikacjom do Mistrzostw Świata 2022, które zorganizuje Katar. Biało-czerwoni w tym miesiącu do rozegrania mieli trzy spotkania.

Na początku zespół Paulo Sousy podejmował na PGE Narodowym Albanię. Rywal ten sprawił Polakom nadspodziewanie dużo problemów. Mimo tego końcowy wynik był bardzo dobry, gdyż biało-czerwoni triumfowali 4:1. Następnie odbył się wyjazdowy pojedynek z San Marino zakończony zwycięstwem Polski w stosunku 7:1.

Zdecydowanie najtrudniejszy mecz odbył się na koniec zgrupowania. Polska zdała sprawdzian na wysoką ocenę i zatrzymała w Warszawie Anglię, czyli aktualnego wicemistrza Europy. Na PGE Narodowym było 1:1. Między innymi dzięki temu biało-czerwoni zaliczyli awans w najnowszym rankingu FIFA.

Reprezentacja Polski poprzednio zajmowała miejsce numer 27. W porównaniu z sierpniowym zestawieniem, biało-czerwoni poprawili się o trzy lokaty i teraz zajmują 24. miejsce. Na czele rankingu bez zmian znajduje się Belgia. Tuż za nią są Brazylijczycy oraz Anglicy.

Czytaj także: Klub Polaków w tarapatach. Straci sporo punktów

Komentarze