Klub Polaków w tarapatach. Straci sporo punktów

Kamil Jóźwiak
Pressfocus Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Derby County jeszcze w tym tygodniu ma zostać ukarane odjęciem kilkunastu punktów. Klub ten reprezentują Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

  • Derby County w najbliższym czasie ma zostać ukarane odjęciem punktów
  • Klub z Championship straci 12 oczek
  • Tym samym będzie miał trudną sytuację sportową

Czarne chmury nad Derby County

W sezonie 2018/2019 Derby County zachwycało stylem i osiągniętymi wynikami. Drużyna dowodzona przez Franka Lamparda awansowało do finału baraży o Premier League. Lepsza w nich okazała się jednak Aston Villa. Chwilę później Lampard przeniósł się do Chelsea, a jego miejsce zajął Phillip Cocu. Ten jednak nie podołał oczekiwaniom i z Baranami od około dziewięciu miesięcy pracuje Wayne Rooney.

Legenda Manchesteru United nie ma jednak łatwo. W poprzedniej kampanii jego drużyna w ostatniej chwili uratowała się przed degradacją na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii. Tego lata Rooney nie mógł dokonywać transferów, ponieważ na Derby nałożono zakaz. Powodem są matactwa przy składaniu sprawozdań finansowych za sezony 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018.

Barany mogły otrzymać karę już w poprzednim sezonie. Finalnie do tego nie doszło i Derby poniesie konsekwencje dopiero w trwającej kampanii. Będą one dotkliwe. Klub w wyniku porozumienia zawartego z English Football League, otrzyma aż 12 punktów minusowych. W obecnym sezonie Derby zostanie ukarane odjęciem dziewięciu punktów. Odjęcie pozostałych trzech zostanie zawieszone na następny sezon.

Aktualnie w tabeli Championship Derby zajmuje miejsce numer 16. Dotychczas zgromadziło siedem oczek. Po wejściu w życie wspomnianej kary, Barany będą na ostatniej lokacie z minus dwoma oczkami na koncie. Klub ten reprezentują Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

Czytaj także: Wybuchowa reakcja Guardioli w meczu Ligi Mistrzów

Komentarze