Kulesza wciąż nie ujawnił decyzji w sprawie selekcjonera, w grze trzech kandydatów

Adam Nawałka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Polski Związek Piłki Nożnej dzisiaj nie ujawni nazwiska nowego selekcjonera reprezentacji Polski, informuje Izabela Koprowiak z Przeglądu Sportowego. Wciąż w grze o to, aby zostać następcą Paulo Sousy, liczy się trzech kandydatów.

  • PZPN wciąż nie ujawnił wyczekiwanej informacji na temat nowego selekcjonera Biało-czerwonychy
  • Przegląd Sportowy sugeruje, że w grze o posadę liczą się: Adam Nawałka, Michał Probierz i Andrij Szewczenko
  • Na oficjalny komunikat przyjdzie czekać podobno do czwartku 20 stycznia

Nawałka nie takim pewniakiem, jak mogło się wydawać

Polski Związek Piłki Nożnej nie przekaże 19 stycznia 2022 roku informacji na temat tego, kto będzie selekcjonerem Biało-czerwonych. Tym samym wciąż nie wiadomo, jaki trener będzie odpowiedzialny za przygotowanie reprezentacji Polski w meczu barażowym o awans na mundial w Katarze z Rosją.

Dziennikarz Mateusz Borek we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał wiadomość, że sprawa jest przesądzona i stery nad Biało-czerwonymi przejmie Adam Nawałka. Tymczasem najnowsze doniesienia Przeglądu Sportowego przekonują, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

Prezes PZPN Cezary Kulesza podobno wciąż prowadzi rozmowy negocjacyjne z kandydatami na następcę Paulo Sousy. Wygląda na to, że faworyt wielu w postaci byłego trenera Lecha Poznań nie jest wymarzoną opcją dla sternika polskiej federacji.

Izabela Koprowiak w swoim materiale sugeruje, że Kulesza może wybierać nowego selekcjonera z trójki kandydatów, którymi oprócz Nawałki są też Michał Probierz i Andrij Szewczenko. Każdy z wymienionych aktualnie pozostaje bez zatrudnienia, więc natychmiast mógłby poświęcić swój czas na rozpracowywanie najbliższego rywala.

W środę 19 stycznia 2022 roku zgodnie z zapowiedziami odbyło się posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W jego trakcie podjęto decyzję, że najbliższe mecze Biało-czerwoni w roli gospodarza rozegrają kolejno: na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na obiekcie Śląska Wrocław i na PGE Narodowym.

Czytaj więcej: PZPN ujawnił areny zmagań Biało-czerwonych w roli gospodarza

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 lutego 2022 22:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze