Probierz przed kluczowymi decyzjami, znany termin ogłoszenia pierwszych powołań

Michał Probierz został w środku tygodnia nowym selekcjoner reprezentacji Polski, zastępując w tej roli Fernando Santosa. W powszechnej opinii 50-latek w niedzielę ma rozesłać powołania do zawodników na październikowe spotkania w ramach eliminacji do Euro 2024. Tymczasem na profilu Łączy nas piłka pojawiła się informacja, kiedy personalia wybrańców opiekuna Biało-czerwonych ujrzą światło dzienne.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
fot. Imago / Foto Olimpik Na zdjęciu: Michał Probierz
  • W październiku reprezentację Polski czekają ważne mecze w eliminacjach mistrzostw Europy
  • Profil Łączy nas piłka poinformował, kiedy Michał Probierz ogłosi powołania do drużyny narodowej
  • Doświadczony trener debiutanckie spotkanie w roli opiekuna Biało-czerwonych zaliczy 12 października

Powołania zostaną ogłoszone 5 października

Michał Probierz rozstał się w środku tygodnia z młodzieżową reprezentacją Polski do lat 21 i przejął stery nad Biało-czerwonymi, walczącymi o awans na Euro 2024. 50-latek ma kontrakt ważny do końca mundialu w 2026 roku. W każdym razie z medialnych doniesień wynika, że w przypadku ewentualnego braku awansu na mistrzostwa Europy działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej będą mogli rozstać się z aktualnym selekcjonerem.

W październiku Biało-czerwonych czekają ważne spotkania z Wyspami Owczymi na wyjeździe i z Mołdawią na PGE Narodowym. Jednocześnie przed Michałem Probierzem wkrótce czas decyzji związanych z wyborem zawodników do gry w drużynie narodowej. Profil Łączy nas piłka przekazał, że kadra na zbliżające się spotkania reprezentacji Polski zostanie ogłoszona 5 października.

Biało-czerwoni w tym miesiącu rozegrali dwa spotkania w eliminacjach do mistrzostw Europy. Wygrali z Wyspami Owczymi (2:0). Z kolei w starciu z Albanią przegrali (0:2). Reprezentacja Polski w tabeli grupy E plasuje się na czwartej pozycji z sześcioma oczkami.

Czytaj więcej: Szef Pogoni jednoznacznie o bramkarzu. “Grać już nie będzie”

Komentarze