Probierz podjął decyzję ws. kapitana reprezentacji Polski

W środę Michał Probierz został mianowany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jednym z najbardziej ciekawiących fanów kwestii dotyczyło funkcji kapitana. Nowy szef kadry Biało-czerwonych jasno wyraził swoje zdanie.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • W środę odbyła się konferencja prasowa, na której powitano Michała Probierza jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski
  • Część fanów i ekspertów domagało się odebrania Robertowi Lewandowskiemu opaski kapitana
  • Probierz absolutnie nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania

“Nie będziemy robić żadnej rewolucji”

Michał Probierz został w środę nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Cezary Kulesza zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił dziennikarzom swój wybór. 50-latek musiał odpowiadać na wiele niewygodnych pytań. Jedno dotyczyło kwestii, która od ostatniego zgrupowania rozpala opinię publiczną. Część kibiców i ekspertów domagało się bowiem odebrania Robertowi Lewandowskiemu opaski kapitańskiej.

Nie będziemy robić żadnej rewolucji. Na pewno nie odsuniemy i w jakikolwiek sposób nie zrezygnujemy z usług Roberta Lewandowskiego. To byłoby wbrew wszystkiemu, co chcemy robić, by powoływać jak najlepszych zawodników. To jest najistotniejsze, jeśli chodzi o rolę kapitana. Był kapitanem i nagle nie chcemy zmieniać wszystkiego i burzyć – odrzekł wprost nowy selekcjoner.

Robert Lewandowski będzie mógł odpłacić Probierzowi za zaufanie już w październiku. Wówczas Biało-czerwonych czekają kluczowe starcia z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Czytaj więcej: Poznaliśmy pełny sztab Michała Probierza. Głośne powroty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze