Polska młodzieżówka w gazie! Do przerwy prowadzi z Niemcami [WIDEO]

Reprezentacja Polski U21 do przerwy prowadzi z rówieśnikami z Niemiec 1-0. Jedyną bramkę w pierwszej połowie meczu eliminacji do Euro zdobył Ariel Mosór.

Ariel Mosór
  • Reprezentacja Polski U21 walczy z Niemcami w eliminacjach do Mistrzostw Europy
  • Do przerwy Biało-Czerwoni prowadzą 1-0
  • W 24. minucie bramkę zdobył Ariel Mosór

Obiecująca gra Polaków

Reprezentacja Polski do lat 21 od początku eliminacji do Mistrzostw Europy spisuje się bardzo dobrze. Kilka dni temu ograła Izrael, a we wtorek w Essen czekało ją starcie z rówieśnikami z Niemiec.

W ekipie rywali nie zabrakło największej gwiazdy w postaci Youssoufy Moukoko. Drużyna Adama Majewskiego przystąpiła do tego meczu wzmocniona Jakubem Kamińskim, który w ostatnim czasie był etatowym członkiem seniorskiej kadry, a także Patrykiem Pedą i Mateuszem Łęgowskim.

Od pierwszych minut przeważali Niemcy, którzy próbowali szybko objąć prowadzenie. Z biegiem minut rósł natomiast zespół Biało-Czerwonych, który skupiał się na kontratakach i opierał swoją grę na skrzydłowych. W 24. minucie strzał Dominika Marczuka został sparowany na rzut rożny. Wówczas skutecznie ze stojącej piłki dośrodkował Michał Rakoczy, a Ariel Mosór strzałem nogą dał Polakom prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą Polacy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak zmarnowali dwie obiecujące kontry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla gości.