Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski fot. Grzegorz Wajda

Polska – Finlandia. Składy drużyn. Trzech debiutantów

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosił wyjściową jedenastkę na środowe towarzyskie spotkanie z Finlandią. Szansę debiutu w drużynie narodowej otrzymają Bartłomiej Drągowski, Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik. Od pierwszej minuty wystąpi również Jakub Moder.

Czytaj dalej…

Szansa dla dublerów

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek już podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział, że środowe spotkanie będzie chciał wykorzystać na sprawdzenie zawodników, którzy dotychczas nie mieli zbyt wielu okazji do występów w prowadzonym przez niego zespole. Przyznał również, że szansę debiutu może otrzymać kilku młodych zawodników.

Zapowiedzi polskiego szkoleniowca znalazły odzwierciedlenie w wyjściowym składzie zespołu. Szansę debiutu w biało-czerwonych barwach od pierwszej minuty utrzymają bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz obrońcy Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik, który zajmie miejsce na lewej stronie defensywy. Formację uzupełniają Bartosz Bereszyński i Jan Bednarek.

W spotkaniu z reprezentacją Finlandii polski zespół zagra w ustawieniu 4-4-2. W środku pola szansę drugiego występu w kadrze, a pierwszego w wyjściowym składzie otrzyma utalentowany pomocnik Lecha Poznań Jakub Moder. Partnerować mu będzie Karol Linetty. Na skrzydłach zobaczymy natomiast Damiana Kądziora i Kamila Grosickiego.

Biało-Czerwoni w trzecim meczu z rzędu zagrają bez swojego kapitana Roberta Lewandowskiego. Pod jego nieobecność ciężar zdobywania bramek spoczywał będzie na dwójce – Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik.

Skład Polski: Drągowski – Bereszyński, Bednarek, Walukiewicz, Karbownik – Kądzior, Moder, Linetty, Grosicki – Piątek, Milik

Ławka rezerwowych: Skorupski, Fabiański, Bochniewicz, Kędziora, Góralski, Krychowiak, Pietrzak, Klich, Glik, Szymański, Czerwiński, Jóźwiak


Komentarze