Fanka reprezentacji Polski
Fanka reprezentacji Polski

Polska – Finlandia: bilety, czy kibice wejdą na mecz?

7 października w Gdańsku odbędzie się towarzyskie spotkanie Polska – Finlandia. Bilety na to spotkanie nie są jeszcze dostępne. Czy kibice będą mogli zasiąść na trybunach?

Czytaj dalej…

Polska – Finlandia: przetarcie przed Ligą Narodów

Dla reprezentacji Polski towarzyski mecz z Finlandią będzie jednym z trzech, które rozegra w październiku. Drużynę Jerzego Brzęczka w kolejnych dniach czekać będą dwa mecze w ramach Ligi Narodów – z Włochami (11 października w Gdańsku) i Bośnią (14 października we Wrocławiu). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku reprezentacji Finlandii, która zmierzy się z Bułgarią i Irlandią.

We wrześniu Polska i Finlandia rozegrały pierwsze mecze w ramach nowej edycji Ligi Narodów. Tym samym wróciły do rywalizacji po wielomiesięcznej przerwie, która spowodowana była oczywiście pandemią koronawirusa, Reprezentacja Polski najpierw musiała uznać wyższość Holandii (0:1 w Amsterdamie), a następnie pokonała Bośnię i Hercegowinę (2:1 w Zenicy). Finowie, podobnie jak Biało-Czerwoni, zapisali na swoje konto trzy punkty w dwóch meczach, przegrywając u siebie 0:1 z Walią i pokonując 1:0 na wyjeździe Irlandię.

Polska – Finlandia z kibicami?

Wrześniowe spotkania z udziałem drużyn reprezentacyjnych odbyły się bez udziału kibiców. Czy to się zmieni i w Gdańsku podczas meczu Polska – Finlandia kibice będą mogli zasiąść na trybunach? Tak! Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zdecydował, że mecze z udziałem drużyn narodowych będą mogły się odbyć przy udziale kibiców w liczbie odpowiadającej 30 procentom pojemności stadionu.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że z uwagi na to, że miasto Gdańsk zostało włączone do strefy żółtej, trybuny stadionu w Gdańsku podczas meczu Polska – Finlandia będą mogły być wypełnione w maksymalnie 25 procentach. Oznacza to, że mecz drużyny Jerzego Brzęczka z Finlandią będzie mogło obejrzeć ponad 10 tysięcy kibiców.

Polska – Finlandia: bilety na mecz, gdzie kupić?

W jaki sposób kibice, jeżeli będzie to możliwe, będą mogli nabyć bilety na mecz Polska – Finlandia? Sprzedaż wejściówek rozpocznie się 5 października i odbywać się będzie tylko w Internecie na stronie bilety.laczynaspilka.pl. Niestety zakup biletów w dniu meczu na stadionie nie będzie możliwy.

Polska – Finlandia: cena biletów

Polski Związek ogłosił już na mecz Polska – Finlandia cennik biletów. Bilety zostały podzielone na trzy kategorie i będą dostępne w cenach 120, 90 i 70 złotych. Do sprzedaży, w cenie 70 + 40 złotych, trafią również bilety rodzinne przeznaczone dla opiekuna i dziecka do lat 12.

Mecz Polska – Finlandia rozegrany zostanie 7 października o godzinie 20:45.

Komentarze