Polacy za granicą: Świderski i Szymański z golami w Grecji

Karol Świderski

Niedziela w lidze greckiej była udana dla reprezentantów Polski. Najpierw w starciu Ionikos – PAOK bramkę zdobył Karol Świderski, ale jego drużyna ostatecznie mecz przegrała (2:3). Tymczasem Damian Szymański strzelił premierowego gola w tej kampanii dla AEK Ateny.

• Karol Świderski i Damian Szymański okrasili swoje niedzielne występy w lidze greckiej z golami
  • Środkowy napastnik zdobył trzecia bramkę w sezonie w boju przeciwko Ionikosowi
  • Damian Szymański zanotował premierowe trafienie w tej kampanii w derbach z Panathinaikosem

Trafienia reprezentantów Polski w Grecji

Karol Świderski zaczął starcie przeciwko Ionikos w wyjściowym składzie PAOKU-u Saloniki. Reprezentant Polski zaliczył jednocześnie dwunasty ligowy bój w tej kampanii i siódmy w wyjściowym składzie. Środkowy napastnik okrasił to spotkanie bramką zdobytą w 18. minucie. Był to jednocześnie trzeci gol w tym sezonie Świderskiego.

PAOK jednak nie wywalczył kompletu punktów. Ostatecznie Ionikos wygrał 3:2. Dla zespołu polskiego piłkarza była to piąta porażka w tej kampanii. PAOK traci obecnie 13 oczek do lidera rozgrywek, którym jest Olympiakos.

Trafienie w niedzielnych meczach ligowych zaliczył także Damian Szymański. Bohater reprezentacji Polski ze starcia na Wembley z Anglią wpisał się na listę strzelców w drugiej minucie, wykorzystując podanie od Milada Mohamaddiego.

Dla 26-latka gol starciu przeciwko Panathinaikosowi był pierwszym w tym sezonie. Szymański zanotował jednocześnie dwunaste spotkanie w tej kampanii i dziewiąte w pierwszym składzie.