Olkowicz opowiedział jak poznał Skorupskiego. “Były browary, był McDonald. Taki był Łukasz”

Reprezentacja Polski ma za sobą dwa mecze w eliminacjach do Euro 2024. Dorobek Biało-czerwonych po tych spotkaniach to trzy punkty, które są efektem zwycięstwa nad Albanią (1:0). W starciu z Czechami podopieczni Fernando Santosa się skompromitowali (1:3). Tymczasem w rozmowie z Tetrykami na kanale Goal.pl na YouTube o kulisach głośnego wywiadu z Łukaszem Skorupskim opowiedział jego autor, czyli Łukasz Olkowicz w Przeglądu Sportowego.

Łukasz Skorupski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
  • Łukasz Olkowicz niedawno przeprowadził bardzo ciekawą rozmowę w Przeglądzie Sportowym/Onecie z Łukaszem Skorupskim
  • Dziennikarz opowiedział o kulisach poznania reprezentanta Polski w rozmowie z Tetrykami na kanale Goal.pl
  • Przyznał, że musiał długo czekać, aby taka rozmowa została przeprowadzona

“To nie jest banał, ale było szczerze. Także na temat premii”

Reprezentacja Polski w końcówce minionego roku z jednej strony osiągnęła duży sukces, jak na możliwości Biało-czerwonych, bo po długiej przerwie w końcu wyszła z grupy na mundialu. Szybko jednak to osiągnięcie zostało umniejszane przez opinię publiczną, na co zapracowali sami zawodnicy, wykłócając się o premie. Opowiedział o tym Łukasz Skorupski, a kulisy tego wywiadu przedstawił Łukasz Olkowicz.

10 lat czekałem na to, aby Łukasz był gotowy na wywiad. Mocno się odsłonił. Szkoda, że ta druga część rozmowa została przykryta przez premie. Mówił o pobycie w izbie wytrzeźwień, o trzydniowym pobycie w areszcie z jakimś dilerem po słynnej akcji w Lornecie z Meduzą – mówił dziennikarz w rozmowie z Kubą Olkiewiczem i Leszkiem Milewskim.

Zobacz WIDEO: Olkiewicz kontra Olkowicz

Poznałem Łukasza przez Konrada Gołosia. Jechaliśmy na jakieś spotkanie kadry młodzieżowej do Opola. Były po drodze browary. Pamiętam, że zatrzymaliśmy się też w McDonaldzie. Był majonez, ketchup, hamburgery. Taki był Łukasz Skorupski – kontynuował Olkowicz.

Później odwiedzałem go w Rzymie i zobaczyłem, jak się zmienił. To nie jest tylko takie gadanie. Naprawdę się zmienił i chciałem to pokazać. Oczywiście wrzucałem reportaże o tym z Rzymu, jak się zmienia. Inny jest jednak odbiór, jeśli zawodnik sam o tym mówi – przekazywał dziennikarz Przeglądu Sportowego/Onetu.

Po dwunastu latach Łukasz był gotowy na to, aby porozmawiać o wszystkim. Poleciałem do Włoch na kilka dni, wywiad był tworzony jakby w czterech częściach. Rano byliśmy na treningu, a wieczorem rozsiadał się na kanapie, czyli u siebie w domu, gdzie czuł się komfortowo i rozmawialiśmy. Opowiedział o sobie. To nie jest banał, ale było szczerze. Także na temat premii – ujawnił Olkowicz.

Czytaj więcej: Zieliński odniósł się do odnowienia kontraktu z Napoli

Komentarze