Jacek Magiera
Jacek Magiera fot. Grzegorz Wajda

Odwołany mecz kadry U-19 z Danią

Nie dojdzie do skutku zaplanowane na dzisiaj towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski do lat 19 z Danią, które miało zostać rozegrane w Świnoujściu. Z rozegrania meczu zrezygnowali rywale – poinformował w oficjalnym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej.

Czytaj dalej…

PZPN poinformował również, że przeprowadzone badania na obecność koronawirusa w organizmie dały pozytywne wyniki u dwóch członków sztabu szkoleniowego polskiego zespołu. To prawdopodobnie wpłynęło na decyzję Duńczyków o rezygnacji z rozegrania meczu.

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

“W poniedziałek (12.10.2020) o godz. 13:00 w Świnoujściu miało zostać rozegrane spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski do lat 19 z Danią. Zgodnie z procedurami Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej, dwa dni przed meczem przeprowadzono u drużyny wymazy, które wskazały wyniki pozytywne u członków sztabu szkoleniowego. Te osoby od niedzieli były odizolowane od zespołu. Pomimo przygotowania drużyny gospodarzy do meczu, w poniedziałek reprezentacja Danii zrezygnowała z rozegrania spotkania.”

W pierwszym meczu lepsi Duńczycy

Poniedziałkowe spotkanie miało być drugim pojedynkiem obu zespołów. Oba zespoły zmierzyły się już ze sobą w ostatni czwartek w Kołobrzebu. Wówczas drużyna prowadzona przez Jacka Magierę przegrała 1:3. Jedynego gola meczu dla Biało-Czerwonych zdobył Dawid Kocyła.

Komentarze