Co ze zdrowiem Bednarka? Nowe informacje ws. kontuzji stopera

Jan Bednarek doznał kontuzji podczas sobotniego meczu Southampton z Tottenhamem Hotspur (3:3). Reprezentant Polski otrzymał cios łokciem w okolice żeber od Cristiana Romero. W najbliższych godzinach przejdzie dodatkowe badania.

Jan Bednarek
PressFocus Na zdjęciu: Jan Bednarek
  • Wkrótce zapadnie decyzja, czy Bednarek zjawi się na zgrupowaniu
  • Defensor dziś przyleci do Polski, gdzie przejdzie dodatkowe badania
  • 26-latek wczoraj nabawił się urazu żeber, jednak nie wykryto złamania

Bednarek będzie do dyspozycji Santosa na marcowym zgrupowaniu?

Southampton w 28. kolejce Premier League na własnym stadionie podejmował Tottenham Hotspur. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a Jan Bednarek musiał opuścić boisko już w 34. minucie po tym, jak otrzymał cios łokciem w okolice żeber od Cristiana Romero.

Środkowy obrońca trafił do szpitala, gdzie nie stwierdzono złamania żeber – dowiedział się Tomasz Włodarczyk. 26-letni stoper jeszcze dzisiaj przyleci do kraju i przejdzie dodatkowe badania, po których zapadnie decyzja, czy weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Jeśli dodatkowe badania przebiegną pomyślnie i nie zostanie wykryte nic poważnego, to były piłkarz Lecha Poznań będzie do dyspozycji Fernando Santosa.

Wypożyczenie Jana Bednarka z Southampton do Aston Villi zostało skrócone, a defensor od końca stycznia ponownie występuje dla drużyny Świętych.

Komentarze