Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. Grzegorz Wajda

Negatywny test selekcjonera. Brzęczek jednak poprowadzi kadrę?

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek już wkrótce może dołączyć do swojej drużyny, która w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie w Sopocie. Jak poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec Biało-Czerwonych uzyskał w poniedziałek negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie.

Czytaj dalej…

Dziś test zostanie powtórzony i jeżeli ponownie da wynik negatywny, nic nie stanie na przeszkodzie, aby szkoleniowiec dołączył do drużyny i poprowadził ją w zbliżających się spotkaniach.

26 września Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u Jerzego Brzęczka. Szkoleniowiec od tamtego czasu pozostawał w kwarantannie. Z tego powodu nie pojawił nie pojawił się w poniedziałek w Sopocie, gdzie reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do meczów z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Pod jego nieobecność zespołem zajęli się jego asystenci – Radosław Gilewicz i Tomasz Mazurkiewicz.

Biało-Czerwonych w najbliższych dniach czekają trzy spotkania. W środowy wieczór zagrają w towarzyskim meczu z Finlandią, 11 października w ramach Ligi Narodów podejmować będą Włochy, a cztery dni później zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze