Moder liczy na szybki powrót do reprezentacji Polski. “Chcę być na nie gotowy”

Jakub Moder marzy, aby wrócić do reprezentacji Polski i zagrać w marcowych barażach do Mistrzostw Europy.

Jakub Moder
Obserwuj nas w
fot. Imago/ NurPhoto Na zdjęciu: Jakub Moder
  • Jakub Moder wrócił niedawno do gry po bardzo ciężkiej kontuzji
  • Pomocnik Brighton jest bardzo ostrożnie wdrażany do pierwszej drużyny
  • Moder zapewnia, że jego celem jest powrót do reprezentacji Polski na marcowe baraże

Moder ma ambitny cel

W kwietniu 2022 roku Jakub Moder zerwał więzadła krzyżowe przednie. Pierwotnie wydawało się, że ma szanse wyzdrowieć nawet przed mistrzostwami świata w Katarze. W całym procesie leczenia popełniono natomiast błędy, które bardzo wydłużyły termin powrotu defensywnego pomocnika. Finalnie pauzował on kilkanaście miesięcy, a na boisku pojawił się dopiero pod koniec października.

Brighton bardzo ostrożnie wdraża Modera do gry. Najpierw wystąpił dwukrotnie w rezerwach, a w Premier League zagrał niedawno, przy okazji meczu z Nottingham Forest.

Kibice reprezentacji Polski oczekują kolejnego występu Modera w narodowym zespole. Selekcjoner Michał Probierz również na niego czeka, natomiast regularnie tonuje nastroje i przekonuje, że dyspozycja wychowanka Lecha Poznań po tak długiej przerwie od gry jest sporą niewiadomą. Sam zawodnik przyznaje jednak, że czuje się coraz lepiej, a do kadry chciałby wrócić już na marcowe baraże.

– Taki jest, szczerze mówiąc, plan mój indywidualny, żeby też do tej kadry wrócić. Wiadomo, poprzez grę w klubie, no bo na pewno trener nie powoła mnie za darmo, jeśli nie będę grał regularnie w klubie. Zwłaszcza po takim długim urazie, gdzie nie było mnie ponad półtora roku. Więc wyznaczam sobie taki indywidualny cel, żeby grać jak najwięcej i być gotowy na baraże.

– Generalnie wszystko, co się teraz dzieje, odbieram bardzo pozytywnie. Nie było mnie tak długo, że nie odczuwam jakiejkolwiek presji związanej z powrotem. Odczuwam tylko i wyłącznie radość oraz ulgę, że rehabilitacja dobiegła końca i mogę wrócić na boisko. Bardzo czekam na to, żeby wrócić do reprezentacji i regularnego grania w klubie – mówi pomocnik Brighton.

W marcu reprezentacja Polski powalczy o awans na Mistrzostwa Europy. W półfinale baraży zagra z Estonią, a po jej ewentualnym pokonaniu zmierzy się na wyjeździe z wygranym pary Walia – Finlandia.

Jakub Moder znajdzie się w reprezentacji Polski na marcowe baraże?

Tak 87%
Nie 13%
0%
30+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Zobacz również: Zmiany w Częstochowie. Raków przedstawił nowego dyrektora sportowego

Komentarze