Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. ASInfo

Michniewicz: Nie był dany nam sukces

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z Hiszpanią 0:5 i nie tylko nie zagra w półfinale mistrzostw Europy we Włoszech, ale zabraknie jej także na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Trener Czesław Michniewicz żałował, że nie wystarczyło do tego zdobycie sześciu punktów.

Czytaj dalej…

– Przegraliśmy wyścig po nasze marzenia. Przegraliśmy Igrzyska Olimpijskie i dalszy udział w turnieju mistrzostw Europy – powiedział Michniewicz, cytowany przez serwis Łączy nas piłka.

– W niedzielę wracamy do Polski. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, członkom sztabu szkoleniowego i wszystkim osobom, które towarzyszyły tej drużynie. To był fantastyczny czas z wzlotami i upadkami. Miałem do dyspozycji fantastycznych zawodników i życzę im, żeby rozwijali się – dodał.

– Nie był dany nam sukces. Przegraliśmy z fantastyczną drużyną, która jest głównym kandydatem do mistrzostwa. Mają potencjał i niewiele mogliśmy z tym zrobić. Hiszpanie byli świetnie ustawieni, nie mam pretensji do swoich podopiecznych – podkreślił.

– Ciężko grać na tak wysokiej intensywności w tak krótkim czasie. Nie wszyscy mogli się zregenerować. Nie złapaliśmy odpowiedniego rytmu, organizmy odmówiły posłuszeństwa. Wywalczyliśmy dwa zwycięstwa,, ale to gorzkie sześć punktów. Na pewno nie przynieśliśmy wstydu – zaznaczył.

Komentarze