Michał Probierz zmienił plany. Nie pojawi się na losowaniu grup Mistrzostw Europy

Podczas dzisiejszego losowania fazy grupowej Mistrzostw Europy zabraknie w Hamburgu Michała Probierza. UEFA nie zaprosiła selekcjonerów reprezentacji, które biorą udział w barażach.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
Imago / Mikolaj Barbanell Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Michał Probierz nie został zaproszony na ceremonię losowania Mistrzostw Europy
  • Selekcjoner reprezentacji Polski w zamian wybrał się na wydarzenie obchody 110-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej
  • W skład polskiej delegacji w Hamburgu wchodzą: Cezary Kulesza, Łukasz Wachowski, Jakub Kwiatkowski oraz Łukasz Gawrjołek

Michał Probierz nie został zaproszony na losowanie grup Euro

Dzisiaj odbędzie się losowanie fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Ceremonia odbędzie się w Hamburgu, a jej start zaplanowano na godzinę 18. Do Niemiec udali się również przedstawiciele polskiej federacji. Na żywo w Filharmonii nad Łabą losowanie obejrzą Cezary Kulesza, Łukasz Wachowski, Jakub Kwiatkowski oraz Łukasz Gawrjołek. Na ten dzień zaplanowano także szkolenia organizacyjne oraz medialne. Michał Probierz nie weźmie udziału w tym uroczystym wydarzeniu. UEFA nie zaprosiła selekcjonerów tych reprezentacji, które w marcu stoczą baraże o awans na przyszłoroczny turniej.

Choć selekcjoner reprezentacji Polski chciał wybrać się do Hamburga, to musiał przez decyzję europejskiej federacji zmienić plany. W zamian za to postanowił wybrać się na wydarzenie Lech Conference oraz obchody 110-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przed zbliżającym się losowaniem wiemy, że Polska została przydzielona do 4. koszyka jako ścieżka A baraży. To oznacza, że w fazie grupowej na pewno nie spotkamy się z broniącymi tytułu mistrzów Europy – reprezentacją Włoch.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze