Majecki został nie tylko planem awaryjnym dla Drągowskiego

Kamil Grabara
Kamil Grabara fot. PressFocus

Reprezentacja Polski jest aktualnie w trakcie zgrupowania przed meczami z San Marino i Albanią. Nie bierze w nim udziału Bartłomiej Drągowski, który doznał kontuzji mięśnia czworogłowego. W jego miejsce powołany został Radosław Majecki. Tymczasem okazało się, że nie tylko bramkarz AS Monaco znalazł się w kręgu zainteresowania selekcjonera Biało-czerwonych.

  • Z powodu kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Polski nie pojawił się Bartłlomiej Drągowski
  • Bramkarz Fiorentiny został zastąpiony przez Radosława Majeckiego
  • W rozmowie z TVP Sport rzecznik prasowy PZPN ujawnił, że pierwotnie inny był kandydat do zastąpienia golkipera Violi

Grabara miał wskoczyć w miejsce Dragowskiego

Reprezentacja Polski w październiku rozegra dwa spotkania. Najpierw na PGE Narodowym w Warszawie rywalem polskiej drużyny będzie San Marino. Tymczasem kilka dni później na drodze Biało-czerwonych stanie Albania.

W rozmowie z TVP Sport rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski ujawnił natomiast ciekawą wiadomość. Paulo Sousa, miał plan, aby powołać Kamila Grabarę na starcie z Sanmaryńczykami i Albańczykami. Na przeszkodzie stanął jednak uraz golkipera urodzonego w Rudzie Śląskiej.

– W miejsce Drągowskiego najpierw powołany miał być Kamil Grabara, ale bramkarz Kopenhagi w ostatnim meczu ligowym złamał palec i dlatego dowołano się Radosława Majeckiego – rzekł przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Grabara w tej kampanii miał okazję wystąpić w 19 spotkaniach. 22-letni bramkarz zanotował w nich siedem razy czyste konto.

Czytaj więcej: Drągowski z kontuzją poważniejszą niż zakładano

Komentarze